Ruslar Nisan'ı keşfetti!

Ruslar Nisan'ı keşfetti!
26 Şubat 2020, 10:18
Yaz döneminde Türk sahillerini dolduran Rusların düşük sezonda da Türkiye'ye ilgisinde olağanüstü artış yaşanıyor.

Rus Tur Operatörleri Türkiye'ye yönelik bahar aylarında rezervasyonlardaki dikkat çekici artış yaşıyor. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'dan yapılan değerlendirmede Nisan ayında operatörlerin Antalya sahillerine yönelik tur satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 30 ile yüzde 100 arasında artış yaşandığı belirtildi.

Tur operatörlerine göre, son yıllarda düşük sezonda Türk sahil beldeleri, Rus turistler arasında çeşitli nedenlerden dolayı yüksek talep görüyor. Nisan'da 5 yıldızlı lüks otellerde konaklama yaz dönemine göre çok daha ucuz. Ayrıca Antalya'daki birçok otel kış döneminde kapanmıyor. Havuzlarını ısıtan otellere yoğun ilgi var. Ayrıca geçtiğimiz yıllara göre Rusya'dan daha fazla tur operatörü kış döneminde Türkiye'ye yönelik turların ve uçuşların sayısını artırıyor.

Anex Tour sahibi olduğu Azur havayollarıyla yıl boyunca Moskova'dan Antalya'ya uçuyor. İntourist, yıl boyunca Moskova ve St. Petersburg da dahil olmak üzere 12 şehirden Antalya'ya doğrudan charter uçuyor. Tez Tour bu yıl ilk kez S7 havayollarıyla Antalya'ya yıl boyunca tur düzenliyor.

TUI Rusya 1 Nisan gibi erken bir zamanda Moskova'dan Antalya'ya uçuş programını başlattı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha