TTYD

Rakam verdi...Türkiye'de ölen Rus sayısındaki artışın sebebini açıkladı!

Rakam verdi...Türkiye'de ölen Rus sayısındaki artışın sebebini açıkladı!
11 Eylül 2019, 10:34
Son dönemde Türkiye’de tatil yapan bazı Rus turistlerin hayatlarını kaybettikleri trajik vakalar Rusya basınından geniş yankı bulurken, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov’dan konu ile ilgili açıklama geldi.

Son dönemde Türkiye’de tatil yapan bazı Rus turistlerin hayatlarını kaybettikleri trajik vakalar Rusya basınından geniş yankı yaratmaya başlarken, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov’dan konu ile ilgili açıklama geldi.

Bu yıl 88 Rus vatandaşı Türkiye'de hayatını kaybetti

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov RIA’ya yaptığı açıklamada turizm sezonu başladığından beri 88 Rusya vatandaşı turistin hayatını kaybettiğini söyledi.

Yerhov ayrıca sağlık durumu kötüleşen 40 turistin de Rusya’ya yollandığını duyurdu.

Rus turist sayısındaki artış etkili oldu

Ölümlerin büyük ölçüde ani iklim değişikliğinden kaynaklanan kalp ve damar hastalıklarına dayandığını belirten Büyükelçi, “Daha çok iler yaşlardaki turistler sorun yaşıyor. Sıcak, nefes darlığı, yüksek nem… (Bu faktörlerden) kalp krizi, inme ve pek çok sorun yaşanıyor. Son dönemde turist otobüslerinin karıştığı trafik kazaları da var” dedi.

Rus Büyükelçi ölü ve yaralı sayısındaki artışı, bu yıl Türkiye’ye giden Rus turist sayısındaki artışa bağladı. Yerhov 2018’de 6 milyona yakın turist geldiğini, bu yıl daha da fazla artış beklendiğini vurguladı. (Turkrus)

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha