HIKVISION

'O tarihten önce Rusya'dan Türkiye'ye uçuşlar başlamaz'

'O tarihten önce Rusya'dan Türkiye'ye uçuşlar başlamaz'
23 Mayıs 2020, 11:28
Moskova ile Ankara’nın, Rusya’dan Türkiye’ye turizm sezonunun başlangıç tarihi konusunda henüz bir anlaşmaya varmadığı bildirildi.

İzvestiya gazetesi Ankara’daki Rusya Büyükelçiliği kaynaklarına dayanarak bu haberi geçerken, haberde Rusya turizm sektörü temsilcilerine atfen “ağustostan önce uçuşların başlamasının zor olduğu” vurgulandı.

Gazeteye konuşan Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, temmuz ortasında uçak seferlerinin başlayabileceğini, iki hafta karantina süresini Ruslar için kaldırmayı planladıklarını söylemişti.

Rus diplomatlar ise, Türkiye’ye uçuş konusunun, epideminin gelişim seyrine göre kararlaştırılabileceğini vurguladılar.

Ağustos'tan önce başlayamaz

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Yuri Barızkin, açılış tarihi olarak ağustosu gösterirken, “Rusya’nın kendi turizm bölgeleri bile kapalı ve haziran-temmuzdan önce açılamaz. Dış turizm ağustostan önce başlayamaz” dedi.

Rusya Tur Operatörleri Birliği Direktörü Maya Lomidze de, Türkiye’nin şu anda seferlere başlamak için yeterince güvenli olmadığını savundu.(Turkrus)

Yorumlar
Mustaya Yumur
24 Mayıs 2020, Pazar 11:29
memet efendi ne yapıp edip wuhanlıları ve rusları getirir, karantinayı falanda kaldırır. nede olsa onun dediği oluyor, millet ve iç pazar umurunda değil.
Nazlı
24 Mayıs 2020, Pazar 06:02
Rusya da sadece moskva diğilki. Virüs az olan şehirler var uçaklar oralara uça bilir. Mesela
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha