Neşet Koçkar'ın ardından Thomas Cook'a bir yatırım daha!

Neşet Koçkar'ın ardından Thomas Cook'a bir yatırım daha!
08 Ağustos 2019, 15:05
Rusya, Ukrayna, Kazakistan'ın önde gelen tur operatörlerinden Anex Turizm Grubu'nun sahibi Neşet Koçkar'ın hisselerinin yüzde 8'ini aldığı İngiliz turizm devi Thomas Cook'a bir yatırım daha geldi.

Anex Turizm Grubu'nun sahibi Neşet Koçkar geçtiğimiz hafta Thomas Cook hisselerinin yüzde yüzde 6,71'lik bölümünü almıştı. Koçkar, bu hafta yeniden alım yaparak hisse oranını yüzde 8'e yükseltti.

Neşet Koçkar'ın peş peşe yaptığı alımların ardından Thomas Cook hisseleri yüzde 100 civarında değer kazanarak son bir ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Koçkar'ın hisse alımları Avrupa seyahat pazarında gündem olurken Thomas Cook'a bir yatırım daha geldi.

Rus vatandaşı Ronionova yüzde 3.46'lık hisse aldı

Thomas Cook Group dün yeni hissedarın adını açıkladı. Rus vatandaşı Lilia Rodionova, şirketin yüzde 3,46'lık hissesini satın aldı. Rodionova'nın hisse alımının ardından Thomas Cook'un hisseleri yüzde 14 arttı. Böylece Neşet Koçkar'ın 30 Temmuz'daki hisse alımından bu yana Thomas Cook hisseleri yüzde 110 arttı.

Birleşmiş Milletler Tüzel Kişilik Kayıt Defterinde, Lilia Rodionova adı ve soyadıyla iki Rus vatandaşı bulunuyor. Bunlardan birincisi Rodionova Lidiya Amirzyanovna araç park yeri ve araç bakım faaliyetleri yürütüyor. Bir diğer Rodionova Liliya Restyamovna JSC Bank'ın ortağı olarak görünüyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha