TTYD

Koray Edemen’den Yakup Dinler’e cevap…

Koray Edemen’den Yakup Dinler’e cevap…
10 Ağustos 2019, 00:28
KAPTİD Başkanı Yakup Dinler’in suçlamalarına cevap veren Neon Tours CEO’su Koray Edemen, “Ahlak dışı ve tehditkâr yazıları için hukuk departmanımız gerekli çalışmayı başlatmıştır” dedi.

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler’in, markasını kullanarak reklam yapmakla suçladığı Neon Tours CEO’su Koray Edemen’den cevap geldi. Yakup Dinler’in iddialarına maddeler halinde cevap veren Koray Edemen, “Şahsıma yazdığı ahlak dışı ve tehditkâr yazıları için hukuk departmanımız gerekli çalışmayı başlatmıştır” dedi.

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler’i bölgeyi tanıtmak için katıldığı organizasyonlarda kendi otel, acentası ve balon şirketini tanıttığını ileri süren Koray Edemen şunları söyledi: “New York Times Travel Show’da bir kez daha tanık olduğumuz üzere Cappadocia bölgesinin tanıtımı için geldiği fuarlarda, etik olmayarak kendi otel, acenta ve balon firmalarının tanıtımına öncelik gösterdiği, ben ve bazı meslektaşlarım tanık olduk. Kendini, fuarlarda temsil ettiği bölgeyi tanıtmaya davet ediyorum.”

Koray Edemen’in cevabı:

Yakup Dinlerin ismimi kullanarak yazdığı yazıya cevabımdır:

1-) Google Adwords, reklam kampanyaları için Google değişik keyword önerileri sunar bunları kullanarak reklam tetikleyebilirsiniz. Bunu herhangi bir bilinen kanuni kısıtlaması yoktur.

2-) Bu yazıda okurlara öğretilmeye çalışılan tekinlerin dışında keyword’ler , partial, whole vb şekilde kullanma imkânı da vardır. Yukarıda bahsi gecen Google search için Keyword “Cave Hotel Cappadocia”dır.

3-) Yakup Dinlerin bahsi gecen otelin ismi ve tescilli olduğu (varsa) markası “Kayakapı Premium Caves”dır, Kayakapı ise Ürgüp içinde bir mahalledir. Yukardaki Google searchde böyle bir sorgulama yoktur. Sorgulama “Kayakapı Cave Hotel Cappadocia”

4-) Bizlerin Grup altındaki tüm firma ve markalarımıza Türkiye içinde ve dışındaki çeşitli firmalar tarafından firma isimlerimiz kullanılarak Google Adwords ilanı verilir, bu durumdan kısmen korunmanın çaresi kendi branding kampanyası yapmaktır.

5-) Yakup Dinler yine kendi iştirakleri olan “Royal Balloon” keyword’ünü Google Search ederse onlarca Yurtiçi ve Yurtdışı firmanın ilanını görecektir. (Getyourguide , Tripadvisor vs )

6-) Bahsedildiği gibi konuk Kayakapi Travelocity yazsa idi muhtemelen Travelocity reklamı karşısına çıkacaktır. Zira Expedia grubunun yıllık Google Adwords bütçesi iki milyar dolara yakındır.

7-) Konukların doğal olarak beklenen davranışı Travelocity içinde arama yapmasıdır ki burada Google adwords ilanları gözükmez.

8-) Muhtemel Google arayıcısının aramak ve rezervasyon yapmak istediği Kayakapı Premium Cave ise, yanlış otelin web sayfasına gelindiğini fark eden Google arayıcısı hemen sayfayı terk eder.

9-) Burada Yakup Dinler’i rahatsız eden, konukların sayfayı terk etmeyip bölgede alternatif tesislerin olduğunu fark etme ihtimalidir.

10-) Ariana Sustainable Luxury Lodge Small Luxury Hotel zincirin tek Cappadocia otelidir, dolaysı ile kategori ve fiyat farkı olan iki tesisin konuklarının birbirine geçişi çok nadir olur.

11-) Yakup Dinler’in dün geç saatlerde şahsıma yazdığı ahlak dışı ve tehditkâr yazıları için Hukuk departmanımız gerekli çalışmayı başlatmıştır.

12-) Bu vesile ile burada başka bir konuyu da paylaşmak isterim. Son New York Times Travel Show’da bir kez daha tanık olduğumuz üzere, Cappadocia bölgesinin tanıtımı için geldiği fuarlarda, etik olmayarak, kendi otel, acenta ve balon firmasının tanıtımına öncelik gösterdiği, ben ve bazı meslektaşlarım tanık olduk. Kendisini, artık bu fuarlarda temsil ettiği bölgeyi tanıtmaya davet ediyorum.

Koray EDEMEN

Yorumlar
Cengiz Şahin
10 Ağustos 2019, Cumartesi 01:00
Bu balon firmaları 80 €’luk balonları 400 $ satıyorlar. Resmen karaborsaya düşürmüşler.Yakup Dinler denilen şahıs da bunlardan sadece bir tanesi. Bir de kalkmış turizmcilikten bahsediyorlar. Aslında ülkeye verdikleri zararın farkında bile değiller, belki de farkındalar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha