Koçkar'dan satın alma sonrası ilk açıklama!

Koçkar'dan satın alma sonrası ilk açıklama!
15 Kasım 2019, 09:51
İflas eden Thomas Cook'un Rusya ayağı İntourist'i satın alan Anex Tour'un sahibi Neşet Koçkar şirketle ilgili hedefleri hakkında açıklamalar yaptı.

Rusya'nın en büyük 5. tur operatörü Intourist'i satın alan Anex Tour'un sahibi Neşet Koçkar şirketle ilgili yapacakları çalışmaları açıkladı.

Koçkar: Anex Tour ile birleşmeyecek, geliştirip halka arz edeceğiz

Bu yıl 90. yıldönümünü kutlayan efsanevi Intourist markasının kaliteli hizmeti ve güvenilirliği ile turistleri çekmeye devam edeceğini belirten Koçkar şöyle konuştu: “ Intourist, Rus ve uluslararası turizm tarihinde çok önemli bir marka ve konumunu kaybetmesine izin veremeyiz. Benzersiz özellikleri ve tarihi mirası nedeniyle Rusya giderek daha fazla uluslararası gezgin çekecek ve Intourist bu büyük ülkeyi ziyaret eden herkesi ağırlamaya devam edecek. Şirketin yeniden sermayelendirilmesi ve yeniden yapılandırılması tamamlandıktan sonra, efsanevi Intourist markasının yenilenmesini kutlayacağız. İntourist'i Rusya'da halka arz (IPO) aracılığıyla gerçek bir ulusal şirket haline getireceğiz. Bu hedefe ulaşmak için Intourist çalışanlarının motivasyonlarına inanıyorum ”dedi. Satın alma işlemi sonrasında Intourist Anex Tour ile birleştirilmeyecek, markanın değeri korunacak.

Topolkaraev: Koçkar şirketin büyük potansiyelini gördü

Intourist tur operatörü CEO'su Viktor Topolkaraev ise Thomas Cook’un İngiltere’deki zorluklarına rağmen İntourist'in faaliyetlerine devam ettiğini yaz uçuş programlarını başarıyla tamamladığını ve kış sezonuna girdiğini belirtti. Neşet Koçkar'ın Intourist'i satın almaya talip olan ilk yatırımcılardan biri olduğunu ifade eden Topolkaraev, " Deneyimli ve başarılı bir yatırımcı olarak, şirketin büyük potansiyelini hemen gördü. Geleneklerin, ileri teknolojilerin ve ortak fırsatların sentezi, Intourist markası altında iç ve dış turizmin daha da geliştirilmesi için önemli sonuçlar sağlayacak ”dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha