Kıbrıslı otelcilerden uçak seferleriyle ilgili çağrı!

Kıbrıslı otelcilerden uçak seferleriyle ilgili çağrı!
14 Temmuz 2020, 12:29
Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner KKTC'ye uçuşların başladığı 1 Temmuz'dan 8 Temmuz'a kadar olan süre içinde gelen turist sayısıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

KKTC Sivil Havacılık ve Liman verilerine göre 1-8 Temmuz arasında ülkeye hava ve deniz yoluyla toplam 4 bin 422 kişi geldi.

Çağıner: 'Pozitif' çıkanlar dünya ortalamasının altında, sefer sayıları artırılmalı

Yenidüzen'den Fehime Alasya'ya açıklamalarda bulunan Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner bu süre zarfında otellerde konaklayan turist sayısının 1,000 olduğunu açıkladı.

Çağıner, gelen 4 bin kişi içinden test sonuçları pozitif çıkan toplam vaka sayısının 5 olduğunu bu rakamın dünya sağlık ortalamasının altında olduğunu belirterek uçak seferlerinin arttırılması gerektiğini söyledi.

Hükümetin PCR test kapasitesini arttırdığını belirten Çağıner, " Panik olmaya gerek yoktu, bir yerden açılıp başlamak gerekiyordu. Hükümet hem sağlık hem de ekonomik açıdan hassas olarak adım atıyor. Uçak sefer artışını ilk günden beridir istiyoruz ama kabul etmiyorlar. Tüm baskılarımıza bilimsel verilerle yanıt veren hükümet var. Bu çelişkilerle bu günlere geldik. Yavaş yavaş daha da açılacağız. Ben sadece 75 günlük zamanı doğru kullanmadığı için hükümeti eleştiriyorum.” şeklinde konuştu.

Etiketler:KKTC otel uçak
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha