HIKVISION

Karantina odası satan otelden açıklama: Çalışanımızı düşünmek zorundayız

Karantina odası satan otelden açıklama: Çalışanımızı düşünmek zorundayız
03 Nisan 2020, 10:11
İçerisinde 500 dolarlık koronavirüs testinin de olduğu “lüks karantina odası” hizmeti sunan otelden açıklama: Çalışanlarımızı düşünmek zorundayız.

İsviçre merkezli Le Bijou oteli, karantina günlerini evde geçirmek istemeyenlere, fiyatı 2 bin dolara ulaşan lüks oda hizmeti sunuyor. Ekstra bir ücretle hemşire kontrolü ve Kovid-19 testi de mümkün

Merkezi İsviçre’nin Zürih kentinde yer alan lüks otel Le Bijou, içerisinde korona testi yapılması da dahil sağlık hizmetlerinin olduğu “karantina odalarını” hizmete açtı.

Gecelik kalma bedelinin 800 ile 2 bin dolar arasında değiştiği hizmet, odaya yemek servisi ve özel şef, özel spor salonu, oda da spa masajı ve ev-ofisi de kapsıyor.

Bunlara ek olarak ziyaretçiler dilediği takdirde koronavirüs testi için 500 dolar, bir hemşirenin günde iki kez ziyaret etmesi için bin 800 dolar ya da her saat başı hemşire kontrolü için günlük 4 bin 800 dolar ödeyebilecek.

Le Bijou CEO’su Alexander Hübner, üç günlük rezervasyonlarının bir kısmının 14 veya daha fazla güne çıkmasının ardından bu kararı aldıklarını söyledi. Gerekçesi ise koronavirüsün bulaşma riskine karşı önerilen 14 günlük karantina sürelerini evde geçirmek istememeleri.

Kararın ardından bazı odalarını “uzun süreli” ziyaretlere göre ayarlayan otel yönetimi, müşterilerinin en az insanla temas etmesi için odaları, dijital servislerin artırılmasından, check-in ve check-outun sanal şekilde yapılmasına kadar belli bir otomasyona soktu.

Bugüne kadar “Wolf of Wall Street” filminde Jordan Belfort’u canlandıran Leonardo Di Caprio’u, Apple kurucularından Steve Wozniak’ı ağırlayan lüks otel, sağlık çalışanları için ise ücretsiz hizmet veriyor.

CNBC’ye konuşan Le Bijou sözcüsü, sertifikalı sağlık hizmeti sunduklarını söyleyerek 500 dolalık koronavirüs testi hakkında şu ifadeleri kullandı:

Biz küçük ve orta ölçekli bir aile şirketiyiz. 60 kişilik işgücümüzü, herhangi bir devlet kurtarma paketi olmadan korumaya çalışıyoruz. Evinden uzaklaşmak isteyenlere ve sağlık çalışanlarına güvenli ve rahat bir ortam sunarken kapatmamızın hiçbir anlamı yok.

İsviçre vatandaşı olmayan, dolayısıyla sağlık sigortası olmayan ziyaretçilerinin de olduğunu söyleyen sözcü, otelde ortak alan olmadığını, müşterilerinin istemedikleri sürece kimseyle temas etmek zorunda olmadığını belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha