TTYD

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler: Teknolojik edepsizlere izin vermeyeceğiz!

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler: Teknolojik edepsizlere izin vermeyeceğiz!
09 Ağustos 2019, 19:30
Otelinin markasını kullanarak Google’da reklam yapan, Lodge Hotel’in sahibi Koray Edemen’i sert bir dille eleştiren Kayakapı Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Dinler, yapılanı “teknolojik arsızlık” olarak nitelendirdi.

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) ve Kayakapı Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Dinler, sahibi olduğu Kayakapı Premium Caves Cappadocia’nın ismini kullanarak Google’ye reklam veren Lodge Hotel’in sahibi Koray Edemen’e sert tepki gösterdi. Edemen’i ‘Teknolojik arsızlıkla” itham eden Yakup Dinler, tescilli markalarının kullanılarak reklam verilmesinin etik olmadığı gibi aynı zamanda suç olduğunu söyledi.

“Bana da önerdi…”

Konuyla ilgili olarak, reklamı veren otelin sahibi ve aynı zamanda Neon Tours – Key Tours markaları ile ABD’den tur operatörlüğü yapan Koray Edemen’la iletişime geçtiğini anlatan Dinler, taleplerini ve aldığı cevabı şöyle anlattı: “İki basit isteğim oldu: 1- Özür dile. 2- Reklamı yayından kaldır. Maalesef kendisi ikisini de yapmadı ve rakip işletmelerin keyword kullanımına Google tarafından izin verildiğini, bu sebeple kullandıklarını, bu taktiğin iyi bir taktik olduğunu ve bana da önerdiğini söyledi”.

Lodge Hotel’in sahibi Koray Edemen

“İzin vermeyeceğiz… İfşa ediyoruz”

Koray Edemen’nin yaptığı reklamın suç olduğunu ileri süren Yakup Dinler, diğer otel sahiplerini uyararak şunları söyledi: “Önce kendi bölgem olan Kapadokya’daki tesisleri, daha sonra da tüm turizm bölgelerini uyarmak istiyorum. Sizde de eminim başka Koray Edemen’ler vardır. Bu kişilere prim vermeyin ve bu teknolojik edepsizlere hak ettikleri cevabı, yargı yoluyla verin. Marka hakkınıza tecavüz ettirmeyin, zira biz kendi firmamızda buna asla izin vermeyeceğiz. Ayrıca kendisini, tüm sektörün görmesi adına kamuoyu nezdinde ifşa ediyoruz” dedi.

Yorumlar
Koray Edemen
09 Ağustos 2019, Cuma 11:33
1-) Google Adwords, reklam kampanyalari icin Google degisik keyword onerileri sunar bunlari kullanarak reklam tetikliyebilirsiniz. Bunu herhangi bir bilinen kanuni kisitlamasi yokdur. 2-) Bu yazida okurlara ogretilmeye calisilan teknilerin disinda keyword ler , partial, whole vb sekilde kullanma imkanida vardir. Yukarda bahsi gecen Google search icin Keyword “Cave Hotel Cappadocia” dir. 3-) Yakup Dinlerin bahsi gecen otelin ismi ve tescilli oldugu (varsa) markasi “Kayakapi Premium Caves” dir , Kayakapi ise Urgup icinde bir mahalledir. Yukardaki Google searchde boyle bir sorgulama yokdur. Sorgulama “Kayakapi Cave Hotel Cappadocia” 4-) Bizlerin Grup altindaki tum firma ve markalarimiza Turkiye icinde ve disindaki cesitli firmalar tarafindan firma isimlerimiz kullanilarak Google Adwords ilani verilir, bu durumdan kismen korunmanin caresi kendi branding kampanyasi yapmaktir. 5-) Yakup Dinler yine kendi istirakleri olan “Royal Balloon” keyword Google Search ederse onlarca Reklam gorur
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha