İşte 11 Haziran'da yurt dışı seferlerini başlatan THY'nin uçuş programı

İşte 11 Haziran'da yurt dışı seferlerini başlatan THY'nin uçuş programı
11 Haziran 2020, 21:36
Türk Hava Yolları (THY) yurt dıs¸ı seferlerine 11 Haziran'dan itibaren başlayacağını açıkladı. İşte THY'nin 25 Haziran'a kadarki yurt dışı uçuş programı...

Covid-19 salgını sebebiyle dünya genelinde alınan koruyucu tedbirler kapsamında uygulanan seyahat kısıtlamalarının esnetilmesiyle birlikte 11 Haziran 2020 tarihinden itibaren yurt dışı uçuşlarına yeniden başlayacağını açıklayan THY yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olarak, Türkiye'nin Covid-19 salgını ile başarılı mücadele tecrübesinden yararlanarak tüm süreçlerimizde sağlık otoriteleriyle birlikte yeni kriterler belirleyip, önlemler aldık. Sağlıklı ve güvenli seyahat standartlarına sahip uçuşlarımıza başlamak için hazırız!

Seyahat engellerinin kalkması ve otoritelerin vereceği izinler doğrultusunda yeniden planlanan güncel sefer bilgilerine asağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Covid-19 önlemleri kapsamında havalimanı girişlerinde ve check-in noktalarında alınan tedbirler sebebiyle bekleme süreleri uzayabilmektedir.Check-in işlemlerinin, iç hat uçuşları için tarifeli kalkış saatinden en az 60 dakika ve dış hat uçuşlarından 75 dakika önce sona ereceği bilgisinin yolcularımızla paylaşılması önem arz etmektedir.

Havalimanı içerisinde yoğunluğun oluşmaması için yolcularımızın yurt içi uçuşlarından 3 saat, yurt dışı uçuşlarından 4 saat önce havalimanlarında olmalarını ve check-in işlemlerini tamamlamaları hususunu hatırlatmanız gerekmektedir.

Salgın sonrası ülkelerin giriş¸ kurallarının değişkenlik göstermesinden dolayı, uçuş¸ öncesi yolcularımızın bu konuda da bilgilendirilmesi önem taşımaktadır.

Yorumlar
Serkan agayev
14 Haziran 2020, Pazar 04:02
Kazakistdan nezaman ucuşlar başlıyoru ????
Vildan ucucu
13 Haziran 2020, Cumartesi 09:09
Kıbrıs ucuşları ne zaman baslıyor. Ne gibi islemler evraklar lazım.isittigime gore pcr yapılmasi gerkekiyormus. Ucmadan 72 saat once yani. 3 gün önce. Dogrumudur ben yaptıracagım. Öyle ısittim. Bılgi alabilirmiyim. Rica etsem
Ümit Kiraz
13 Haziran 2020, Cumartesi 01:21
Macaristan uçuşu Ne zaman mahsur kaldık burda başlatın şu uçuşları
Ismail ünal
13 Haziran 2020, Cumartesi 12:31
Azerbaycan baku uçuşu nezaman başlayacak
Rozerin Seven
13 Haziran 2020, Cumartesi 09:09
Türkiye ispanya yolları ne zaman açılıyor ya lütfen açılsın artık
Teona genç
12 Haziran 2020, Cuma 06:13
Gürcistan turgoz giriş çikiş nezaman açilyior bilen varsa yazarmisiniz
Mehmet kaçmaz
12 Haziran 2020, Cuma 04:40
Rusya uçuş neden olmuyor 3 tane özel uçak çıkardınız kayıt yaptırdım kayıdımız gözükmüyor burda insanlar mağdur uçuş gösterip bilet alıyoruz iptal oluyor
Dildora
12 Haziran 2020, Cuma 04:04
Türkiye'ye geldiğime bin pişman oldum net bir uçak tarihi yok bir haftalığına geldiğim 5 aydan beri buradayım Allah rızası için yetkililerden şunu rica ediyorum ne gün gider Özbekistan'a uçak ne gün biz bunu bilmek istiyoruz rezilliğin biri 1000 para umut umut ediyoruz tarihler devamlı değişiyor Türk Hava Yolları'ndan aldığımız biletleri Türk Hava Yolları geri paramızı ödemiyor ilköz Bey'e giden uçaktan 2 ay sonra Parasını alır mısınız diyor biletlerimiz in paralarını hemen geri iade edin ki biz başımızın çaresine bakalım gözümüzde büyüttüğümüz Göz bebeğimiz Türkiye'den nefret etmeyelim yetkililerden nefret etmeyelim biz bir daha gelelim mal alım mal götürelim alışveriş olsun sadece yetkililerden Net bir tarih istiyorum Yere göğe sığdıramadığımız Türk Hava Yolları'ndan Net bir tarih istiyorum
Aliasker şahin
11 Haziran 2020, Perşembe 11:08
2 ay oldu kazakistandan çıkamadık Inşallah ertelenme olmaz Hadi insallah
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha