İstanbullu turizmcileri sevindirecek turlara iki rota daha ekliyor!

İstanbullu turizmcileri sevindirecek turlara iki rota daha ekliyor!
07 Eylül 2019, 12:20
2000'li yılların başından bu yana Rusya'dan İstanbul'a ilk kez düzenlenecek charter tur programlarına yoğun ilgi var.

Rusya pazarından uzun yıllar sonra ilk kez İstanbul'a charter tur programları düzenlenecek. Rus tur operatörü Intourist, Rusya'nın 6 şehrinden İstanbul'a 2019'un Kasım ayından 2020 Mart ayına kadar charter tur seferi düzenleyeceğini açıklamıştı.

İlanlar yayınlandıktan sonra rezervasyonlar kapandı

Rusya Tur operatörleri Birliği (ATOR)'ın sitesinde yer alan habere göre Intourist'in düzenleyeceği İstanbul turlarına yoğun ilgi var. Reklam ilanları yayınlanan İstanbul tur paketlerine kısa süre içinde yoğun talep yaşandı. Bazı turların rezervasyonları dolarken Kasım ve Yılbaşı dönemindeki İstanbul'a yönelik turlarda fazla yer kalmadı.

İki şehirden daha İstanbul'a tur düzenleyecek

İstanbul turlarına olan yoğun ilgiyi gören İntouirst'in Rusya'nın iki bölgesinden daha İstanbul'a tur düzenlemeyi planladığı belirtiliyor. Krasnodar ve Volga bölgelerinden de İstanbul'a tur uçuşlarının başlayacağı belirtiliyor. Bu uçuşlarda Soçi Havalimanı ile Kurumcoh Havalimanı kullanılacak. Samara ve Togliatti şehirlerinden de İstanbul'a turlarla Rus turist getirilecek. Bu şehirlerden haftada iki kez İstanbul'a tur düzenleneceği belirtiliyor.

İki şehirden İstanbul'a ayda 3 bin 500 turist gelir

İntourist'in İstanbul'a düzenleyeceği tur programlarını genişletmesi ve iki şehri eklemesi sayesinde İstanbul'a bu turlar kapsamında Rusya'dan 3 bin 500 turistin daha geleceği belirtiliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha