Hüseyin Kurtoğulları: Çok büyük yolsuzluğunu yakaladım

30 Temmuz 2022, 00:49
Hüseyin Kurtoğulları’ndan Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel’e ağır suçlama: Çok büyük yolsuzluğunu yakaladım…

Acente dünyasında “usta” lakabıyla tanınan kıdemli turizmci Hüseyin Kurtoğulları, gazeteci Özkan Altıntaş'a verdiği röportajda, skandal bir iddiada bulundu. Turizm sektörünün saygın isimlerinden Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel’in, TÜRSAB başkanı olduğu dönemde yolsuzluk yaptığını söyleyen Kurtoğulları, o yıllarda içinde bulunduğu TÜRSAB yönetim kurulu üyeliğinden de bu yüzden istifa ettiğini açıkladı.

İddia yargıya taşınacak mı?

Sektörde şok etkisi yaratan bu iddia karşısında Bahattin Yücel’den henüz bir açıklama gelmedi. Yücel’in iddiayı yargıya taşımasına kesin gözüyle bakılıyor.

Video: Özkan Altıntaş

Kurtoğulları: Yolsuzluk ifadesini etik olmayan davranış olarak düzeltiyorum...

Haberin ardından Turizm Ajansı'na konuşan Hüseyin Kurtoğulları, kullandığı "Çok büyük yolsuzluğunu yakaladım" cümlesinin maksadını aşan bir ifade olduğunu belirterek, doğru cümlenin "Ticari hayatta etik dışı davranış" olması gerektiğini söyledi. İstifasına gerekçe olan konunun bugün dahi arkasında durduğunu belirten Kurtoğulları, "Bahattin Yücel'in yolsuzluk yaptığını söylemem doğru olmaz. Çünkü böyle bir şey yapmadı. Fakat TÜRSAB yönetiminde aldığımız karara riayet etmeyerek, ticari etik ilkelere aykırı davrandı" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha