Hüseyin Bölük'e terfi!

Hüseyin Bölük'e terfi!
01 Şubat 2021, 18:19
AJWA Cappadocia’da Yiyecek İçecek Direktörü Hüseyin Bölük terfi etti.

Geçtiğimiz ay ilk kitabı olan ‘Şerbetli Kitap’ı yayımlanan, on yıl boyunca; Bodrum, İstanbul ve Kazakistan’daki uluslararası beş yıldızlı otellerde icra ettiği executive cheflik görevlerinden sonra Mayıs 2019 da kendisinin ‘Başyapıt’ olarak tanımladığı AJWA Cappadocia’da yiyecek içecek direktörlüğüne getirilen Hüseyin Bölük şimdi de ‘Zeferan’da Yaşayan Mutfak’ konseptini hayata geçirmek için Sultanahmet ve Kapadokya’daki AJWA Hotelleri ve Zeferan Restoranlarının yiyecek içecek direktörlüğüne atandı.

Ülkemizde yanlış uygulandığını düşündüğü herşey dahil sistemine ve bilinçsiz tüketime tepki olarak 2014 yılında başlattığı ve Ocak 2016 da patentini aldığı ‘Yaşayan Mutfak’ akımını; Her yemeğin bir hikayesi olduğunu bilmek ve misafirleri de bu hikayenin bir parçası yapabilmek, beş duyu organına da hitap ederek misafirlerin sadece damaklarında değil akıllarında da kalmak olarak tanımlıyor.

‘Yaşayan Mutfak’ın temel esaslarını ise; şeklinde izah eden Bölük, Zeferan’da Yaşayan Mutfak Konsepti ile; kısa vadede Kapadokya ve Sultanahmet’te, orta vadede Dubai ve Bakü’de, uzun vadede ise dünyanın pek çok seçkin noktasında Azerbaycan ve Türk-Osmanlı mutfağının lider temsilcisi olacaklarını ve farklı sunum ve anlatım tarzları ile dünya gastronomi tarihine gireceklerini belirtti.

Zeferan’ın misyonunu: Motivasyonu yüksek Zeferan ailesi ile en iyi misafir memnuniyetini dolayısıyla en geniş sadık misafir profilini oluşturmak. Unutulmuş veya unutulmaya yüz tutmuş Türkiye ve Azerbaycan türklerinin örf-adet ve geleneklerini yaşatmak.

Vizyonunu ise: Yemeği hikâyesi ile sunan ‘Zeferan’da Yaşayan Mutfak’ konsepti ile önce Türkiye ve Azerbaycan sonrasında ise dünya gastronomi tarihine girmek ve bu bağlamda kökleri aynı olan Türk medeniyeti gastronomisi hakkında kaynak niteliğinde bir dizi kitap serisini dünya gastronomisine miras bırakmak olarak açıklıyor.

Zeferan’da Yaşayan Mutfak; şefin heybesinde bugün, meydan sinisi ve birbirinden farklı rekreatif aktiviteleri ile adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Gelişmelerden haberdar olmak için; AJWA Sultanahmet, AJWA Cappadocia, Zeferan Sultanahmet, Zeferan Cappadocia ve Yaşayan Mutfak Official sosyal medya hesaplarını takip etmenizi tavsiye ederiz.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha