Rota

Erzurum Pasinler'e termal turizm tesisi geliyor

Erzurum Pasinler'e termal turizm tesisi geliyor
12 Eylül 2020, 10:57
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Pasinler ilçesinde “Pasinler Termal Tesisleri” projesini hayata geçiriyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Pasinler ilçesinde “Pasinler Termal Tesisleri” projesini hayata geçirecek. Tesiste, bay-bayan termal havuzlardan, hamam ve saunalara, beş yıldızlı otel konforundaki aile odalarından toplantı salonu ve dinlenme alanlarına varıncaya kadar birçok hizmet imkânı bulunacak. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, toplam kullanım alanı 15 bin 250 metrekare olacak tesisin, dört kat ve dört bloktan oluşacağını söyledi.

42 aile odası olacak

Beş yıldızlı otel konforunda olan tesis, şu ünitelerden oluşuyor: “Pasinler Termal Tesiste 42 aile odası bulunuyor. Tesiste havuz, sauna, banyo-wc ve dinlenme alanlarının olduğu 22 adet aile odası yer alıyor. Yine tesiste hamam, sauna, jakuzi, buhar odası ve masaj odasından oluşan iki adet bay ve bayan sosyal alan bulunacak. Bayan fitness salonu, bay fitness salonu, çocuk oyun alanları ve vitamin barlar, yine tesisin sunacağı imkanlar içerisinde yer alacak. Bununla birlikte oda katlarının her birinde 2'şer adet olmak üzere toplamda 6 adet suit oda ve yine her birinde 14 adet olmak üzere toplamda 42 adet standart oda bulunacak. Çatı arası katında da, tesise hizmet veren bir adet çok amaçlı salon yer alacak.”

Yorumlar
Halil Akdağ
13 Eylül 2020, Pazar 09:29
Şimdiden emeği geçenlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Çok ama çok geç kalınmış bir karar ama olsun zararın neresinden dönersek kârdır. Hayırlı olsun termal turizm değip geçmeyin , tüm kurumsal firmalar ve siyası partiler son zamanlarda toplantılarını Afyon da yapıyorlar. Başka açıklamaya gerek yok.
Erhan Korkmaz
13 Eylül 2020, Pazar 08:05
Genel olarak Erzurum turizmde çok iyi yerlere gelecek. Son 5 yıldır en çok çalışan il. Yöneticleri kutluyorum. Başarılarının devamı dilerim. Acilen şehir merkezinde grupların konaklayabileceği tesisler yapılmalı.
Bekir
13 Eylül 2020, Pazar 04:04
Umarım baya bi iş alanı açılır da hasankaleliler işsizlikten kurtulur
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha