Elite World Hotels 3 yeni otel açacak

Elite World Hotels 3 yeni otel açacak
sayfayı yazdır, turizm ajansı
16 Haziran 2017, 15:57
2002 yılından beri konaklama sektöründe faaliyet gösteren Elite World Hotels’in Genel Müdürü Ünsal Şınık, markanın gelecekteki yatırımlarına ilişkin Turizm Ajansı’na açıklamalarda bulundu. İşte Elite World Hotels’in açacağı 3 yeni otele ilişkin detaylar…

Elite World Hotels Genel Müdürü Ünsal Şınık, ilk olarak markanın kurulduğu günden bugüne gerçekleştirdiği yatırımlardan söz etti. Şınık, markanın mevcut otel yatırımları hakkında şunları söyledi:

15 yılda 6 otel

“2002 yılında Taksim Talimhane’de açılan 4 yıldızlı Elite World Prestige otelinin ardından, 2008 yılında bölgenin ilk 5 yıldızlı oteli Elite World İstanbul hizmete sunuldu. 2012 yılının Eylül ayında da Van’ın en lüks beş yıldızlı oteli Elite World Van, 2 yıl sonra ise 2014 yılının Ocak ayında Elite World Business Otel zincirde yer alan tesisler oldu. Elite World Oteller zincirinin, hızlı ve istikrarlı büyümesi 2015 yılında da devam etti. 2015 yılının Haziran ayında Elite World Marmaris Otel, zincirin ilk ve tek resort yatırımı olarak misafirleri ile buluşmaya başladı. Son olarak 2017 Şubat ayında Elite World Europe Hotel’i devreye aldık. Elite World Europe Hotel yatırımı ile zincirin toplam otel sayısı 6’ya ulaştı.”

2 bin 506 yatak kapasitesi

Şu an için 2 bin 506 yatak kapasitesine sahip Elite World Hotels, 963 çalışana sahip.

Sapanca’ya 90 milyon Dolar’lık yatırım

Yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini belirten Şınık, markanın gelecekteki otel projelerine ilişkin şunları söyledi: “Elite World Sapanca, 44 bin dönüm arazi üzerine toplamda 3 bin kişilik toplantı salonu kapasitesiyle ‘Business Resort ’ konseptiyle doğayla iç içe inşa edilecek Elite World Sapanca Hotel’in 2019 yılında hizmete girmesini hedefliyoruz. Yaklaşık 90 milyon dolar yatırımı ile full otomasyon akıllı bina özelliğini taşıyacak olan Elite World Sapanca Hotel, toplamda 65 bin metrekare kapalı alanıyla ve 425 oda kapasitesiyle hizmet verecek. Suit odalarında doğa manzaralı jakuzilerin yer alacağı otel, ayrıca 6 bin 500 metrekarelik Fit Life Spa&Health Center ile misafirlerini ağırlayacak. Otelde ayrıca 4500 metrekarelik biyolojik bir gölet, açık yüzme havuzu, basket ve tenis kortları da yer alacak.”

Yurt dışındaki ilk otelini Rusya’da açacak

Ünsal Şınık, Elite World Sapanca Hotel’in yanı sıra inşaatına başladıkları iki otel hakkında da şu detayları paylaştı: “Elite World Asia’yı 2018’de İstanbul Maltepe’de hizmete açacağız. 120 milyon dolarlık yatırım bedeli olan Elite World Asia, 350 odası toplam 1500 kişi kapasiteli toplantı salonları, spor ve SPA merkezi Fit Life SPA&Helath Center’ı, restoranları ile zincirin Anadolu Yakası’ndaki ilk yatırım olma özelliğini taşıyor. Ayrıca ilk yurt dışı yatırımımızın inşaatına Rusya’nın St. Petersburg şehrinde başladık. Onu da 2019 da hizmete açmayı planlıyoruz.”

Yorumlar