Diana Travel Genel Müdürü Burak Tonbul: İmzayı attık

Diana Travel Genel Müdürü Burak Tonbul: İmzayı attık
17 Ekim 2019, 09:33
İflas eden Thomas Cook’un Türkiye temsilcisi Diana Travel, yoluna Easyjet Holidays’in Türkiye’deki partnerliğiyle devam edecek. Diana Travel Genel Müdürü Burak Tonbul, hedefleriyle ilgili bilgiler verdi.

Diana Travel Genel Müdürü Burak Tonbul, Tourism Today'ın sorularını cevaplandırdı. Tonbul, 178 yıllık Thomas Cook’un iflası ile büyük bir şok ve kayıp yaşadıklarını dile getirdi. Bu iflasta en büyük kaybedenin kendileri olduğunu belirten Tonbul, “Thomas Cook bizim iş hacmimizin yüzde 80’lik kısmını oluşturuyordu. Biz paranın yanında işimizi de kaybettik” dedi.

Thomas Cook mağduru otellerin alacakları için TÜROFED ile birlikte çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Tonbul, "Yurt dışındaki hukuk büroları ile görüşme halindeyiz. Bu ağır kazayı en hafif hasarla atlatmak için çaba harcıyoruz” şeklinde konuştu.

700 çalışanımızla birlikte acentacılığa devam

Burak Tonbul, Thomas Cook’un iflası ile bir kenara çekilmeyeceklerini 42 yıllık bir turizm markası olarak 700 çalışanı ile Türk turizmine hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi. Tonbul: “Thomas Cook’un iflası sonrasında acentecilikten vazgeçebilirdik. Ancak aile olarak devam etme kararı aldık. Ofislerimizle, profesyonel kadromuzla, en genç otobüs filomuz ve 42 yıllık birikimlerimizle Türkiye turizmine ve ekonomisine hizmet etmeye devam edeceğiz. Tonbul Ailesi’nin tek işi turizmdir” dedi.

Easyjet Holidays ile imzalar atıldı

Thomas Cook’un iflası sonrasında İngilizlerin önemli hava yolu şirketi Easyjet ile temasa geçtiklerini ve Easyjet Holidays’in Türkiye operasyonları için görüştüklerini belirten Burak Tonbul, açıklamalarına şöyle devam etti: “Diana Travel olarak Easyjet’in tur operatörü markası Easyjet Holidays ile Türkiye pazarı için anlaştık ve imzaları attık. Easyjet, İngiltere’den Türkiye’ye (Dalaman, Bodrum, İzmir ve Antalya) olan koltuk kapasitesini 720 bine çıkardı. Easyjet Holidays de bu uçuşlarla 150 bin İngiliz turiste Türkiye tatili sunacak. Easyjet ayrıca kısa sürede Almanya’dan da Türkiye’ye uçmayı ve tur operatörü faaliyetlerine başlamayı planlıyor.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha