HIKVISION

Dev otel zincirinden iflas erteleme talebi!

Dev otel zincirinden iflas erteleme talebi!
06 Haziran 2020, 12:25
Avrupa'da yaklaşık 700 oteli olan ekonomik otel işletmecisi iflas erteleme için başvuru yapacak.

Ekonomik otel zinciri Travelodge, koronavirüs salgınıyla yaşadığı ekonomik kayıp sebebiyle 350 milyon euroluk borcunu ödeyemeyeceğini açıkladı. Travelodge iflas erteleme için başvuru yapacak.

Şirket, Gönüllü Şirket Anlaşması (CVA) aracılığıyla iflas erteleme başvurusunda bulunacak.

İflas erteleme talebiyle ilgili alacaklılar toplantısı 19 Haziran'da yapılacak. Alacaklılardan dörtte üçü iflas erteleme talebini kabul etmezse şirket tasfiye sürecine girecek.

Travelodge, işlettiği otellerin mülk sahiplerinden Aralık 2021'e kadar yüzde 38'lik bir kira indirimi kabul etmelerini istiyor. Teklife göre mülk sahiplerinin yaklaşık % 94'ü gelecek yılın sonuna kadar kirasının en az% 50'sini alacak.

Travelodge, mülk sahiplerini ikna etmek için önümüzdeki üç yıl içinde oluşacak kârın % 50'sini verme garantisini sunuyor.

Travelodge hissedarları 100 milyon sterlin daha borç almayı ve 40 milyon sterlin daha yeni öz kaynak bulmayı kabul etti.

Travelodge'in işlettiği tüm oteller 24 Mart'tan bu yana kapalı. Otellerin en erken 4 Temmuz'da açılması bekleniyor.

İngilizlerin en büyük bağımsız otel markası olan Travelodge’in, Birleşik Krallık ve İrlanda'da 560, Madrid ve Barselona'da 2’şer, biri de Valencia'da olmak üzere İspanya'da 5 tesisi bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha