HIKVISION

Bilet fiyatlarını görünce boş koltuk uygulamasından vazgeçtiler!

Bilet fiyatlarını görünce boş koltuk uygulamasından vazgeçtiler!
02 Haziran 2020, 14:26
Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) salgın önlemleri kapsamında uçakların yüzde 50 doluluk kapasitesinde uçması konusunda geri adım attı.

Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) salgın önlemleri kapsamında uçakların yüzde 50 doluluk kapasitesinde uçması konusunda ısrarcı olmayacağını açıkladı. Kurumun talebi havayolu şirketleri, parlamento çevreleri ve Ulaştırma Bakanlığı dahil olmak üzere pek çok kesimden tepki çekmişti.

Uygulansaydı bilet fiyatları 70 bin ruble (6 bin 800 TL) olacaktı

Kommersant gazetesine konuşan bir kurum yetkilisi, Rospotrebnadzor ile sivil havacılıktan sorumlu Rosaviatsiya'nın yeni uçuş kuralları konusunda mutabakata vardığını, şirketlere tavsiye edilecek yeni kurallar arasında yüzde 50 doluluk şartının olmadığını söyledi.

Rus basını daha önce Rospotrebnadzor'un uçaklarda yolcuların dama düzenine göre, koltuklar bir dolu bir boş olacak şekilde oturtulmasını istediğini yazmıştı.

Ancak Ulaştırma Bakanlığı uçakların yarı dolu uçması durumunda bilet fiyatlarının en az 70 bin rubleye (6 bin 800 TL) fırlayacağı gerekçesiyle öneriye karşı çıkmıştı.

Bakanlığın hesabına göre, havayolu şirketlerinin bir uçuştan zarar etmemesi için en az yüzde 72-75'lik doluluk oranı yakalaması gerek.(Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha