Aydın Doğan'ın Bodrum'daki otelini de Hilton işletecek

Aydın Doğan'ın Bodrum'daki otelini de Hilton işletecek
15 Haziran 2020, 12:36
Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın bir otelinin daha işletmesini Hilton Grubu aldı.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan 2005 yılında İstanbul Hilton Oteli'ni 256 milyon dolara satın almıştı.

İstanbul'un ardından Aydın Doğan'ın Bodrum'daki otelinin işletmesini de Hilton Grubu aldı.

2016’da Bodrum’un Torbalı Koyu'nda dev bir alana kurulan Nikki Beach Bodrum, 4 yılın ardından Türkiye’den sessiz sedasız ayrılmıştı. Doğu Avrupa ve Ortadoğu bölgelerindeki ilk tesis olan Nikki Beach'in tamamı lüks sınıfta ve deniz manzaralı 76 süit oda ve villaya sahip otelinin yerini dünyanın en büyük turizm zincirlerinden Hilton doldurmuştu.

Aydın Doğan'ın otelini de işletecek

Dünya Gazetesi'nden Kerim Ülker'in haberine göre Susona Bodrum LXR Hotels adıyla yerini alan Hilton bu kez Nikki Beach'in hemen yanındaki bir oteli daha bünyesine kattı. Torbalı Koyu'nun en eski işletmelerinden biri olan bu otelin adı Işıl Club Bodrum. 1994 yılından beri hizmet veren bu otelin sahibi ise Doğan Holding'in patronu Aydın Doğan. 4 hektarlık bir ormanın içerisine kurulmuş beş yıldızlı butik bir tatil köyü unvanına sahip Işıl Club, bundan sonra DoubleTree by Hilton Bodrum Işıl Club Resort adıyla çalışacak. 290 oda ve 640 yatak kapasiteli otel, toplam dört restoran, 7 bara sahip.

Bu otel ile birlikte Türkiye'nin en önemli turizm bölgelerinden Torba Koyu'nda Hilton ikinci tesisini hizmete almış oldu. Ancak daha da önemlisi turizmin olumsuz seyrettiği bugünlerde Hilton, peş peşe iki operasyonla önemli iki markasıyla cesaret verici adımlar attı. Işıl Club, Doğan Ailesi için en önemli yatırımlardan. Aydın Doğan ve Ailesi otellerini tatil dönemlerinde sıklıkla kullanıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha