Antalya’daki turizm ve ticaret imarlı arsa ihalesi Mesa'nın

Antalya’daki turizm ve ticaret imarlı arsa ihalesi Mesa'nın
26 Temmuz 2017, 10:49
Emlak Konut'un satışa çıkardığı Antalya Muratpaşa ihalesi ikinci oturumda sonuçlandı. İhaleyi 1 milyar 60 milyon lira teklif veren Mesa Mesken İnşaat kazandı.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) Antalya’da satışa çıkardığı Antalya Muratpaşa ihalesi sonuçlandı. İhalede 4 firma yer alırken, en yüksek teklif Mesa Mesken İnşaat’tan geldi.

Mesa, 1 milyar 60 milyon TL ile en yüksek teklifi verirken, Emlak Konut’a arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak bu rakamın yüzde 28.5’ine denk gelen 302 milyon 100 TL teklif etti.

Gazete Habertürk'ün haberine göre, ilk oturumun 18 Temmuz’da yapıldığı ihalede en yüksek teklifi 610 milyon TL ile Kabataş Gayrimenkul & Rönesans ortaklığı yapmıştı. İş ortaklığı arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak bu rakamın yüzde 28’ine karşılık gelen 170 milyon 800 bin lirayı Emlak Konut’a önermişti.

12 katlı proje yapılacak

Ticaret ve turizm alanı imarlı arsanın büyüklüğü 40 bin metrekare. Toplam 60 bin metrekare inşaat hakkı bulunan arsada 12 katlı proje yapılabilecek.

Emlak Konut’tan yapılan açıklamada arsa üzerinde iş merkezleri, ofis, büro, alışveriş merkezi, çok katlı mağaza, çarşı, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi ticari, kültürel ve sosyal tesisler, otel, motel, tatil köyü, apart otel gibi konaklama tesisleri, restoran, lokanta, düğün salonu gibi eğlenceye yönelik birimler, yönetim binaları, banka ve finans kurumları yer alabilecek.

Emlak Konut ihaleye esas tespit edilen asgari bedelin 190 milyon TL olduğunu açıklamıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha