Almanya'dan Türkiye'ye seyahatler için gözler bugünkü görüşmede!

Almanya'dan Türkiye'ye seyahatler için gözler bugünkü görüşmede!
20 Mayıs 2020, 09:37
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Almanya'dan Türkiye'ye seyahatlerin gerçekleşmesiyle ilgili bugün çok önemli bir görüşme yapacak.

Almanların Akdeniz’de tatil yapabilmesi ve corona virüsü tedbirlerine ilişkin bugün Almanya Dışişleri Bakanı Maas ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy bir araya gelecek.

Hedef 15 Haziran'da Türkiye'ye seyahatlerin başlaması!

Görüşmede, corona virüsü salgını nedeniyle alınan seyahat önlemlerinin 15 Haziran itibariyle kaldırılmasına yönelik karar alınması planlanıyor. Karar alınırsa, Almanya ile Türkiye arasındaki uygulamalar kaldırılacak, Alman turistlerin Türkiye'ye gelmesine imkân sağlanacak.

Almanya Dışişleri Bakanı Maas, dün AB içinde en çok seyahat edilen on ülkenin dışişleri bakanlarıyla bir toplantı gerçekleştirmiş, toplantıda yaz başlangıcı öncesinde turistler için sınırların açılması, 15 Haziran'dan itibaren de yurt dışına genel seyahat uyarısının kaldırılması konusunda anlaşmaya varılmıştı. AB üyesi olmayan, ancak Almanların en çok seyahat ettiği üçüncü ülke konumundaki Türkiye konusunda ise herhangi bir detay verilmemişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha