Almanya'dan Türk otellerine inceleme!

Almanya'dan Türk otellerine inceleme!
21 Mayıs 2020, 09:20
Türkiye’nin turizmde ana kaynak pazarlarından biri olan Almanya ile temaslar sıklaştı.

Almanya, 15 Haziran’dan itibaren Türkiye’den gelecek olanlar için 14 günlük karantina şartını kaldırdığını açıkladı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Almanya’da turizmde söz sahibi isimlerle bir dizi temas yürüttü. Hürriyet'ten Uğur Erkan'ın haberine göre Bakan Ersoy, Federal Hükümet’in Turizm ve Küçük-Orta Ölçekli İşletmelerden Sorumlu Komiseri Thomas Bareiss, Alman Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig ve Türkiye’ye turist gönderen tur operatörleriyle görüştü. Fiebig, Alman hükümeti ile temaslarında Almanya’da yaşayan Türkler ve Alman turistler için Türkiye’nin seyahat edilebilecek ülkeler dışında tutulmasının mümkün olamayacağını ısrarla dile getirdi. Fiebig, Alman turistlerin destinasyonunda neden Türkiye’nin olması gerektiğini anlatan sunumlar yaparak, “Alman turistler için Türkiye’siz bir sezon düşünülemez” mesajını verdi.

TÜV'ün inceleyip onayladığı oteller Alman turist ağırlayabilecek

Alman Dışişleri Bakanı Heiko Maas da, Almanların tatil için favori ülkelerinin dışişleri bakanlarıyla görüşmelere başladı. Maas, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de tatil konusunu görüştü. Bild gazetesinin haberine göre Çavuşoğlu, görüşmede havaalanları ile otellerin hijyeninin sağlanması ve otellerde sağlıklı personelin görevlendirilmesi konusunda Maas’a garanti verdi. Çavuşoğlu Alman turistlerin Antalya veya Bodrum’da tatillerini güvenle yapabileceklerini de söyledi. Türkiye’nin hazırladığı önlemler konseptini Alman Denetleme ve belgelendirme Kuruluşu TÜV inceleyecek. TÜV’ün inceleyip onayladığı oteller turist ağırlayacak. Alman hükümeti vatandaşlarının Türkiye’de tatil yapmalarına ilişkin bir karara varamadı. Hükümet muhtemelen TÜV’ün raporundan sonra kararını verecek.

Yorumlar
Hayrettin Sarac
22 Mayıs 2020, Cuma 07:14
Sadece Turkiyede inceleme yapiyorlar. Bunu kabul etmemeliyiz. Merak ediyorum, acaba Bulgaristana, Yunanistana ve digerlerine de gonderecekler mi?
Osman B. Genç
22 Mayıs 2020, Cuma 09:07
Almanya bu TÜV belgesini sadece Türkiye'den isteyecekse hiç gelmesinler bence. Bu ne kadar aşağılayıcı bir durum? Diğer ülkelerden de bu belgeyi istiyorlar mı acaba?Onlar bize sahillerinizi bize açın demesi gerekirken neden bizler kapılarında yalvarır olduk? Utanç verici bir durum.
Atilla Türkoğlu
21 Mayıs 2020, Perşembe 01:50
Burada sırf gezi ve tatil için gelmek isteyen turistlerden bahsediliyor. Pekiyi ailelerini ziyaret etmek istwyen gurbetçilerin durumu ne olacak? Ben mesela hem babaevini, hem nişanlımı ziyaret etmek istiyorum.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha