HIKVISION

Alman yetkiliden 'Türkiye' çıkışı!

Alman yetkiliden 'Türkiye' çıkışı!
04 Haziran 2020, 12:42
Almanya, koronavirüsle mücadele kapsamında seyahat uyarılarını ilk aşamada Türkiye'nin dahil olmadığı 31 ülke için kaldıracağını açıklamıştı. Alman hükümetinin turizmden sorumlu danışmanı Thomas Bareiss Türkiye'yle ilgili açıklama yaptı.

Alman hükümetinin turizmden sorumlu danışmanı Thomas Bareiss Berlin'deki Alman Basın Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Bareiss, Türkiye'nin bu yaz tatili için Alman tatilcilere fırsatlar sunduğunu belirterek " Önümüzdeki birkaç hafta içinde üçüncü ülkeler için seyahat uyarılarını adım adım geri çekmeyi taahhüt ediyoruz. Ülkelerde enfeksiyon oranları düşükse ve yüksek güvenlik standartları ve koruyucu önlemler varsa, seyahat uyarısını sürdürmek için bir sebep yok. " diye konuştu.

Almanların bu yaz Türkiye tatili mümkün olabilmeli

Alman hükümetinin konuyla ilgili Türkiye'yle görüştüğünü ifade eden Bareiss, " Bahsedilen şartlar altında, Alman tatilcilerin bu yaz Türkiye'ye tatile çıkabilmeleri mümkün olmalı." diye konuştu. Bareiss, Alman tatilcilerin Türkiye'de tatil yapabilmesi için karşılıklı olarak uçuş bağlantılarının olması gerektiğini belirterek havayolu şirketlerinin seferlerini açıklamaya başladığını ifade etti.

Maas, Türkiye için AB komisyonu kararının beklendiğini açıklamıştı

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas dün yaptığı açıklamada koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlarına yaptığı "yurtdışına seyahat etmeyin” uyarısını, 15 Haziran'dan itibaren 26 AB ülkesi ile İngiltere, İzlanda, Norveç, İsviçre ve Lichtenstein için kaldırılacağını açıklamıştı.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, uyarıların kaldırıldığı Avrupa ülkeleri dışındaki üçüncü ülkeler için AB Komisyonu'nun bu hafta alacağı kararı beklediklerini söyledi. Maas, "Üçüncü ülkelerden Avrupa'ya seyahatlerle ilgili kısıtlamaların uzatılıp uzatılmayacağını AB Komisyonu karara bağlayacak. Alınacak karara göre, gerektiği takdirde, konuyu yeniden haftaya bakanlar kurulu gündemine alabiliriz” bilgisini paylaştı.

Yorumlar
Mehmet Ali Gündüz
06 Haziran 2020, Cumartesi 01:10
Bu karar insanlari olume mahkum etmektir. Kabul etmek mumkun degil .Kin ve nefret le meseleye yaklasilmaz. 82415
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha