Ali Bilir’den ‘tek adam’ eleştirisi

Ali Bilir’den ‘tek adam’ eleştirisi
27 Kasım 2022, 03:36
TÜRSAB başkan adaylarından Ali Bilir, Genel Kurul'da yaptığı konuşmada TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’yı tek adamlıkla eleştirdi.

TÜRSAB’ın bir aile olduğunu belirterek 25. Genel Kurul'da sözlerine başlayan Ali Bilir, “Bu seçim bir bayrak yarışı, TÜRSAB’ın itibarını daha da yukarıya taşıma yarışı. Bir sevda, bir dava yarışı. Bu seçimin kazananı TÜRSAB olacaktır” dedi.

TÜRSAB’ın her kademesinde görevler aldığını anlatan Bilir, sektörün sorunlarını ve çözüm yollarını da çok iyi bildiğini belirterek şöyle devam etti, “Kıymetli meslektaşlarım benim için yeni bir görev sorumluluk almak kaçınılmaz hale gelmişti. Peki neydi o gereklilik. Firuz Başkanımızla 5 yıl önce birlikte yola çıkmıştık. Birliğimizin sorunlarını çözmek için sizlere sözler vermiştik. Yola çıkarken ilkelerimiz vardı. İlkelerimiz doğrultusunda sorunları çözmek için aday olmuştuk. Siz değerli meslektaşlarımız bizlere yetki vermiştiniz ve göreve gelmiştik. Son dönemde yaşananlara baktığımızda ise Firuz Bey için hiçbir ilkenin öneminin kalmadığını hep birlikte görür olduk. O idealist yapıcı karakter gitmiş yerine bambaşka bir karakter gelmişti. Çözümsüz yaklaşımlar ve uzlaşmasız bir başkan ve yönetim anlayışı hakim olmuştu. Her şey yine tek adam zihniyetiyle yönetilir hale gelmişti. Firuz Başkan ne yazık ki siyaseten güç zehirlenmesi yaşıyordu. Tüm itirazlarımıza rağmen, birçok karara şerh koymamıza rağmen, kendi hür iradesiyle tüm ilkeleri bir kenara koydu. Verilen sözleri unuttu.”

“Önümde iki yol vardı”

TÜRSAB yönetiminin tek adam yönetimine evrildiğini iddia eden Bilir, kendisini aday olmaya yönelten süreci şöyle anlattı: “Bu durumu kabullenmem ne karakterime uygundu ne de duruşuma. Çünkü sizlere verdiğim sözlerin arkasında duramazdım. Bu durum karşısında Türkiye’nin dört bir yanında itirazlar yükselmişti. Sizlerin yoğun istekleri karşısında önümde iki seçenek vardı. Ya kabuğuma çekilecektim ya da sineyi millete yani sizlere dönecektim. Ben sineyi millet deyip sizlere geldim.”

Seçim çalışmaları sürecinde ulaştığı bölgelere değinen Bilir, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın Bakan Ersoy’la olan problemlerini geçmişten gelen hesaplaşmalar olduğunu iddia ederek eleştirilerde bulundu.

BTK seçimlerinde TÜRSAB yönetiminin baskıcı bir tutum sergilediğini belirten Ali Bilir, “Sayın Başkanım sizden artık kimse korkmuyor. Unuttuğunuz bir şey var ki o da şudur: Siz acentacı meslektaşlarımızın, bu salonun, bizlerin sahibi değilsiniz. İnsanların aşını, işini siz vermiyorsunuz” diye konuştu.

Etiketler:TÜRSAB Ali Bilir
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha