AKTOB Başkanı Erkan Yağcı'dan 'Her şey dahil' çıkışı

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı'dan 'Her şey dahil' çıkışı
02 Mayıs 2020, 10:46
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Başkanı Erkan Yağcı turizm gündemine ilişkin dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, seyahat endüstrisi ve dünya tarihinde bir ilk olan koronavirüs salgınını ‘Her şey dahil ‘ odaklı bir temelde değerlendirmenin kısır bir yaklaşım olacağını söyledi.

'Her şey dahil' sistemiyle ilgili söylemler bilimsiz değil

Antalyabugün'de yer alan habere göre, Yağcı, “ Virüs sonrasındaki yeni dönemle ilgili radikal değişimlerden söz ediliyor. Özellikle pazarın bir gerçeği olan pazarlama yöntemi, ‘Her şey Dahil’ vb. sistemlerle ilgili söylemler; doğru zamanda gündeme gelmediği, bilimsel ve pazar gerçekleriyle uyumlu değildir." diye konuştu.

Enerjimizi doğru stratejiler için harcamalıyız

İnsanlar mutlaka seyahat edeceğini Turizm ve seyahat endüstrisinin geleceğin gözde sektörü olmaya devam edeceğini ifade eden Yağcı, " Bu geçici dönemde sağlık odaklı seyahatler ön plana çıkacak. Biz de normalleşme sürecinde iş süreçlerimizde bu hassasiyetleri göz önüne alarak ne gerekiyorsa onu yapacağız.

Salgının uluslararası alanda ekonomi, sosyal, sektörel ve diğer birçok alanda değişikliklere neden olacağı konuşuluyor.

Ama yaşamın buna rağmen devam edeceği gerçeği göz ardı edilemez. Gerçeği görme ve ona göre kendimizi uyarlama konusunda toplum ve sektör olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı anlayışla davranacağımız yaşanmış deneylerle biliniyor” dedi.

Covid salgını döneminde sektörün ayakta kalmak için birlik içinde çalışması gerektiğini hatırlatan Yağcı, “Enerjimizi doğru stratejileri oluşturmak için harcamalıyız” dedi.

Yorumlar
Kartal
04 Mayıs 2020, Pazartesi 11:53
Avrupa zaten insanlarin ab sinirlari icerisinde kalip tatil yapmasini istiyor eger türkiye hersey dahil sistemini bitirirse veya kisitlamaya giderse avrupanin ekmegine yag sürmüs olur.Cünkü hersey dahil sistemi ispanyadan tutun yunanistana kadar uygulaniyor avrupa disinda misir,tunus gibi ülkelerde uyguluyor yani bunu dünyada uygulayan tek ülke türkiye degil.
Rita Hanova
04 Mayıs 2020, Pazartesi 07:58
Her şey eskisi gibi olur inşallah Hayat normale döner Turizm canlanır Çünkü binlerce insanların ekmek kapısı Turizm
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha