500 milyona fenomenli tanıtım

500 milyona fenomenli tanıtım
04 Ekim 2018, 09:49
Türkiye turizmi zengin turisti İstanbul’a fenomenlerle çekecek.

Vatan Gazetesinden Emre Eser'in haberine göre Aralık ayında gerçekleştirilecek İnflow Global Summit 2018 kapsamında 160 yabancı İnfluencer yani sosyal medya fenomeni İstanbul'a gelecek. Bunlardan 30’u 3 grup halinde İstanbul’un arka sokaklarında, sahillerinde ve parklarında gezecek. Dünyada çok büyük yönlendirme etkisine sahip bu fenomenler yaptıkları paylaşımlarla satın alma gücü yüksek 500 milyon kişiye etki edecek.

Arnavutköy'de balık yiyecekler

Dubai’ye giden bir turistin günlük 570, Londra'ya giden bir turistin günlük 150 dolar harcama yaptığını söyleyen INFLOW Summits Kurucusu Afşın Avcı, İstanbul’da bu rakamın 103 dolarda kaldığını ve uzun süredir artmadığını söyledi. İstanbul’a gelen turistlerin yarımadaya hapsolma gibi kötü bir alışkanlığa sahip olduğunu bunun da harcamalara olumsuz etki ettiğini söyleyen Avcı, “Etkinlik kapsamında dünyanın en etkili insanlarını Türkiye’ye getirip bir konferans düzenleyeceğiz. Bu fenomenler İstanbul’da paylaşımlar yapıp dünya vatandaşlarına bir nevi çağrıda bulunacak. Ancak biz bunların içinden 30 tanesi ile çok özel bir çalışma yapacağız. Bunlar Belgrad ormanında yürüyüş yapacak, Arnavutköy’de balık yiyecek, Caddebostan’da bisiklet sürecek, Beşiktaş ve Kadıköy’de çarşıyı gezecek” şeklinde konuştu.

İşte o isimler

İşte her paylaşımı ile İstanbul’u milyonlara tanıtacak bazı isimler: Alice, Farah ve Nadine Abdel, Aziz ve Zaklina Berrido Diana Curmei, Eslimah, Kristina Makeeva, Michael Zee, Yasmina Olfi, Kate& Olly, Sendi Skopljak, Lisa Tellbe, Arian Zamani, Saif Ben Ammar, Alina Frendy, Habiba Da Silva.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha