Yüzde 90 aşılama oranına ulaştı... Yurtdışı seyahate izin verdi

Yüzde 90 aşılama oranına ulaştı... Yurtdışı seyahate izin verdi
11 Ekim 2021, 12:32
Yetişkinlerin yüzde 90'ından fazlasının tam olarak aşılanan ülkede bugünden itibaren şehirlerarası ve uluslararası seyahate izin verilecek.

Malezya genelinde yetişkinlerin yüzde 90'ından fazlasının tam olarak aşılanmasının ardından, ülkede yarından bugünden itibaren şehirlerarası ve uluslararası seyahate izin verildi.

Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakub düzenlediği basın toplantısında konuşan, "Allah'a şükürler olsun, Sağlık Bakanlığı'na göre, Covid-19 Ulusal Bağışıklama Planı (PICK) kapsamında yetişkin nüfus için aşılama oranı yüzde 90'a ulaştı." dedi.

Yakub, bu kapsamda bugünden itibaren tam aşı olanların polis izni almadan şehirlerarası seyahat yapabileceğini söyledi.

Yakub, ayrıca tam aşılı Malezya vatandaşlarının yine yurtdışına seyahat edebileceğini ancak Malezya'ya döndüklerinde derhal zorunlu karantinaya girmeleri gerekeceğini kaydetti.

Şehirlerarası seyahat yasağı, Covid-19 enfeksiyonlarındaki ani artış nedeniyle Ocak ayı başlarında uygulanmıştı. Ülkede artan vaka sayılarıyla nedeniyle yasak, yılın büyük bir bölümünde yürürlükte kaldı.

Malezya'daki Covid-19 vakaları düşüş eğiliminde ve 3 Ekim'den bu yana günlük vakalar 10 binin altına düştü.

Salgının başlangıcından bu yana Malezya'da toplamda yaklaşık 2,3 milyon Covid-19 vakası ve 27 binden fazla ölüm meydana geldi. (İLKHA)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha