Yunan operatörlerden Türkiye tatil rezervasyonu iptalleri!

Yunan operatörlerden Türkiye tatil rezervasyonu iptalleri!
30 Eylül 2022, 11:29
Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan siyasi kriz nedeniyle Yunan operatörlerden Türkiye tatil rezervasyonu iptalleri geliyor.

Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan siyasi kriz nedeniyle Yunan operatörlerden Türkiye tatil rezervasyonu iptalleri geliyor. Türk turizmciler ise “Yunanlar bu konuda daha muhafazakâr. Yaşanan siyasi gelişmelerde hemen aksiyon alıyorlar. Ancak Türkler Yunanistan’a gitmeye devam ediyor” açıklaması yaptı..

Türkiye gazetesinden Kaan Zenginli'nin haberine göre; Ankara-Atina hattı arasında yaşanan gerilim turizm sektörüne de yansıyor. Siyasi krizin yaşanmaya başladığı tarihten itibaren Yunanistan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısında düşüş yaşanıyor.

Türkler ise Yunanistan’a tatil için gitmeye devam ediyor. Yaşanan krizin Türkiye tarafında ticarete ve turizme yansımadığını söyleyen turizm sektörü temsilcileri şöyle konuştu:

"Yunanlar bu konuda daha muhafazakâr. Yaşanan siyasi gelişmelerde hemen aksiyon alıyorlar. Bunu rakamlardan da anlayabiliriz. Türkiye’ye gelen turist sayısında düşüş var, rezervasyon iptalleri yaşanıyor. Belki güvenli görmedikleri belki de siyasi sebeplerden bu kararı alanlar var. Ancak Türkler Yunanistan’a gitmeye devam ediyor. Bu bir tercih meselesi. Kriz var diye ticaret ve turizm durmamalı."

Türklerin Yunanistan’da yaptığı harcamanın yıllık 1 milyar Euro civarında olduğu belirtiliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha