Yeliz Bilgin Ezici: 4 ülkedeki 30 bölgeden Antalya'ya uçacağız

Yeliz Bilgin Ezici: 4 ülkedeki 30 bölgeden Antalya'ya uçacağız
23 Mart 2021, 16:49
Rusya ve BDT ülkelerinden en çok turist getiren tur operatörlerinden Pegas Touristik Türkiye için hedef büyüttü.

Rusya ve BDT ülkelerinden en çok turist getiren tur operatörlerinden Pegas Touristik, geçen yıl ekim ayında İstanbul ile başlattığı kültür turlarıyla Rus turisti Türkiye'nin tarihi ve doğal güzelleriyle de buluşturmaya başladı. 2019 yılında yüzde 90'ı Rusya'dan olmak üzere BDT pazarından 1.2 milyon, 2020 yılında ise pandemi nedeniyle 340 bin civarında Rus turist getiren Pegas Touristik'in kültür turları projesi, İstanbul ve Antalya üzerinden gerçekleşiyor.

Türkiye'ye 2019'un da üstüne çıkarak 1.3 milyon turist getireceğiz

Rusya pazarından bu yılki hedefin 2019'un da üstüne çıkarak 1.3 milyon turist olduğunu açıklayan Pegas Touristik Operasyon Müdürü Yeliz Bilgin Ezici, Rus turistlere yönelik Türkiye'deki ilk kültür turunu, geçen yıl 1 Ekim itibariyle İstanbul üzerinden başlattıklarını söyledi. Halihazırda dördü Antalya'dan, beşi İstanbul çıkışlı olmak üzere dokuz kültür turu paketinin satışta olduğunu anlatan Ezici, “Ayrıca oluşturduğumuz kombineli turlarla, misafirlerimizin iç hat uçuşlarla transferini gerçekleştirip söz konusu kültür turlarını karşılıklı erişilir kılıyoruz" dedi.

Rusya'daki tüm havalimanlarından uçuş

Ağırlıklı olarak Pegas'ın kendi havayolu şirketleri olan Nordwind ve PegasFly'a ek olarak Türk Hava Yolları, Air Astana, Ukraine International Airlines ve Royal Flight ile uçuşların gerçekleştirildiğini belirten Ezici, “Rusya'da açık tüm havalimanlarından Antalya'ya uçacağız. Süregelen operasyonlarımıza ilaveten, Mart ayı itibariyle Rusya'dan Antalya'ya yeni eklenen bölgeler ise Samara, Kazan, St. Petersburg, Perm, Rostov, Ekaterinburg, Ufa, Novosibirsk, Krasnoyarsk, Nizhny Novgorod. Nisan'da 20'si Rusya'dan toplamda 30 bölgeden Antalya'ya uçacağız. Kazakistan'da Almatı ve Nursultan'dan uçuyoruz. Nisan sonu itibariyle de Ukrayna ve Kırgızistan uçuşlarımız başlayacak" dedi.

Dalaman ve Bodrum da başlayacak

Türkiye için Dalaman ve Bodrum'dan da operasyonların başlatılacağını dile getiren Ezici, bu yaz ve kış dönemleri ile önümüzdeki yıl için de Isparta gül ve lavanta bahçeleri, Trabzon Sümela Manastırı, Kars Ani harabeleri, Adıyaman Nemrut, Diyarbakır ve Gaziantep gibi yöreler üzerinde de planlama çalışmalarının sürdüğünü anlattı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha