Yazın asla Türkiye'nin yerini alamaz, çünkü...

Yazın asla Türkiye'nin yerini alamaz, çünkü...
29 Nisan 2021, 14:35
Moskova’nın üç büyük uluslararası havaalanından biri olan Vnukovo Havaalanının sahiplerinden Vitali Vantsev Türkiye'ye uçuşların durdurulmasına isyan etti. Uçuşların 1,5 ay durdurulmasıyla yaşadığı gelir kaybının miktarını da açıklayan Vantsev, Mısır uçuşlarıyla ilgili de dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Moskova’nın üç büyük uluslararası havaalanından biri olan, THY’nin de tüm Moskova seferlerini yaptığı Vnukovo havaalanının sahiplerinden Vitali Vantsev, Rusya havacılık sektörünün Türkiye'ye uçuşların 1,5 ay süreyle askıya alınması nedeniyle 6-7 milyar ruble (yaklaşık 80-90 milyon dolar) gelir kaybına uğrayacağını söyledi.

Esas kayıp sezonun zirvesinde

RBC’ya konuşan Vyantsev, “Üstelik bu daha en büyük kayıp değil, çünkü mayıs dönemi, henüz sezonun zirvesi değil. Zirve Haziran-Temmuz aylarında başlıyor. Bu yüzden Türkiye’de durumun iyileşmesini umuyoruz ”dedi.

Mısır yazın asla Türkiye'nin yerini alamaz

Vyantsev’e göre yaz aylarında Mısır tatil bölgelerine uçuşlar başlasa da, Türkiye’den kaynaklanan bu kayıpları telafi edemeyecek.

Vyantsev, “Yaz dönemi Mısır'ı asla yaz Türkiye'sinin yerini alamaz. Çünkü vatandaşlarımız çok sıcak diye yazın Mısır'a uçmuyor, burası bir kış tatil beldesi, her zaman böyleydi. Kural olarak, yaz sezonu boyunca sadece dalışla uğraşan az sayıda turist oraya uçuyor. Mısır pazarı için sezon Ekim-Mayıs arası” dedi. (Turkrus)

Yorumlar
RAİM MUTLU
01 Mayıs 2021, Cumartesi 01:39
TÜRKİYEDE TURİZM BİTTİ,BİTİRDİLER. AMACLARIDA ZATEN BUDİYİLMİYDİ.MİLYONLARLA İNSANLARIN EKMEGİ İLE OYNAYANLARIN ALLAH BELASINI VERSİN.
Varyemez
01 Mayıs 2021, Cumartesi 07:20
BOZUK düzende SAĞLAM ÇARK olmaz
Srht
30 Nisan 2021, Cuma 11:38
Türkiye'nin turizmi bitmiştir..aurupalıyı kaçıralı çok oldu hepsi Mısır'a uçuyo gidin bi bakında sonra açıklama yapın.ruslarıda bu sezon kaparlar adamlar fırsatları iyi değerlendiriyor.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha