Vali Ersin Yazıcı: Sayı günlük 40 binlere çıktı

Vali Ersin Yazıcı: Sayı günlük 40 binlere çıktı
21 Eylül 2020, 16:35
Antalya Valisi Ersin Yazıcı turizmle ilgili son rakamları paylaştı.

Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Ari Maki Antalya Valisi Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti. Yazıcı, ziyarette Antalya turizmiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ok sürekli yukarı çıkıyor

Türk otellerinin sağladığı imkanlar ve sertifikasyon sayesinde Ağustos ayından itibaren yurt dışından çok sayıda turistin Türkiye'ye geldiğini belirten Yazıcı, " Ok sürekli yukarıya doğru çıkıyor. 3,5 binle başlayan sayılarımız şuanda günlük 40 bin, 30-35 bin arası değişiyor. Şuan günlük 30-40 bin, hafta sonları da günlük 40-45 bin civarında turist geliyor. Ama tabi bu rakamlar geçen yıla göre düşük” ifadelerini kullandı.

Büyükelçi: Finlandiya'dan uçuşların ne zaman başlayacağı belirsiz

Finlandiya’nın Ankara Büyükelçisi Ari Maki ise Finlandiya’dan Antalya’ya direkt uçuşların olduğunu belirterek, “Hatta geçtiğimiz yıl kışın da devam eden uçuşlarımız oldu. Çok büyük katkılar oluyordu. Ama pandemi dolayısıyla uçuşlar askıya alındı. Ne zaman geleceğiyle ilgili de herhangi bir fikir beyan edemiyoruz” diye konuştu. Ari Maki, Side ve Alanya’da da yaklaşık 3 bin Finli vatandaşın yaşadığını belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha