Ülkay Atmaca: Uçuş yasağı gelmezse sezonun uzaması kesin

Ülkay Atmaca: Uçuş yasağı gelmezse sezonun uzaması kesin
24 Eylül 2020, 09:08
Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca Rusya'dan Türkiye'ye yönelik turizm hareketleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca, Rusların Türkiye'de en çok Antalya'yı tercih ettiğini, her yıl tatil tercihlerini bu kentten yana kullandıklarını söyledi.

Rusların tatil alışkanlarının olduğunu anlatan Atmaca, "Charter seferlerinin açılmasıyla Rusya pazarında ciddi bir artış yakalandı. Eylülü de iyi geçiriyoruz, ekim ve kasımın da iyi olacağını dünüşüyorum. Sezonun uzayacağı kesin görünüyor. Pandemiyle ilgili bir uçuş yasağı gelmezse iyi bir süreç yaşayacağız." dedi.

Ağustos ve Eylül'de 500 bini aşkın Rus turist Antalya'ya geldi

En çok deniz, kum ve güneş tatilini tercih eden Ruslar, bu sene ise normalleşme süreciyle 10 Ağustos'ta karşılıklı uçuşların başlamasıyla tercihlerini yine Antalya'dan yana kullandı. Yılbaşından 13 Eylül'e kadar Antalya'ya gelen 2 milyon 3 bin 946 turistin 703 bin 463'ünü Ruslar oluşturdu.

Ağustos'ta 20 günlük süreçte 336 bin 409, 1-13 Eylül'de ise 219 bin 673 Rus turist, Antalya'da sağlıklı ve güvenli tatil yapmanın keyfini yaşadı. Tüm dünyanın salgınla mücadele ettiği bir dönemde Rusların tatil için Antalya'yı tercih etmesi sektör temsilcilerini de sevindirdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha