TÜRSAB, deprem bölgesi için seferber oldu!

TÜRSAB, deprem bölgesi için seferber oldu!
07 Şubat 2023, 14:13
TÜRSAB, deprem felaketinden etkilenen bölgelere yardım ulaştırmak için tüm gücünü seferber etti.

Deprem felaketinin ardından hızla harekete geçen TÜRSAB, yardım çalışmaları için seferber oldu. 6 Şubat saat 08:00’de genel merkezinde kriz masası oluşturan TÜRSAB, tüm bölge temsil kurullarını harekete geçirerek çalışmalara başladı.

Tüm üyeler arandı…

Afetten etkilenen 10 ilde yer alan 4 bölge temsil kurulu başkanlığı ile irtibata geçen TÜRSAB Kriz Masası, bölgede faaliyet gösteren 780 acenteyi tek tek aradı. 500’ün üzerinde üyeye ulaşarak durumları hakkında bilgi alan TÜRSAB, ardından ulaşılamayan üyelere yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Enkaz altında kalan seyahat acentaları ve yakınları için harekete geçen TÜRSAB, kurtarılmaları için seferber oldu. Hatay’da yıkılan bölge temsil kurulu başkanlığı binasında gücük altında kalan iki personelin çıkarılması için çalışmalar yapılarak, sağ olarak kurtarılmasını sağladı.

Yardım topladı, kurtarma ekiplerini ve sağlık personelini taşıdı

Ardından AFAD ve İBB’nin başlattığı yardım çalışmalarına destek veren TÜRSAB, İstanbul, Ankara, Antalya, Bodrum, Kayseri, Erzurum gibi illerdeki üyelerinin de katkılarıyla resmi kurumların talep ettiği yardım malzemelerinin taşınması için çalışmalara başladı. AFAD yardım gönüllülerinin ve sağlık personellerinin havalimanlarından deprem bölgelerine ulaşımını sağlamak için Adana, Gaziantep ve Şanlıurfa havalimanlarına otobüsler tahsis etti.

Acentaların mahsur kalan yolcularının transferi sağlandı

Bölgede mahsur kalan turlara da yardım eden TÜRSAB, Antakya’da ve İskenderun’da mahsur kalan seyahat acentalarının yolcularının Adana’ya, transferini sağladı.

Yardım tırları hazırlandı

Ardından TÜRSAB adına başlatılan ve AFAD’la koordineli bir şekilde yürütülen yardım kampanyasında toplanan malzemelerin ulaştırılması için çok sayıda tır hazırlandı ve yola çıkarıldı.

Sahra mutfağı kurmak için çalışmalar yapılıyor

TÜRSAB önümüzdeki günden itibaren de Kahramanmaraş, Hatay ve Elazığ’da yemek dağıtımı için sahra mutfakları kurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler:TÜRSAB Deprem
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha