Türkiye'ye sadece kimlikle seyahat edebilecekler

Türkiye'ye sadece kimlikle seyahat edebilecekler
17 Haziran 2022, 16:14
Kuzey Avrupa ülkesinin pasaport süreleri dolmuş veya pasaportu olmayan vatandaşları Türkiye'ye geçici olarak kimlik kartlarıyla girebilecek.

Norveç'ten Türkiye'ye seyahat etmek isteyen fakat pasaport süreleri dolmuş veya pasaportu olmayan Norveçlilerin, geçici olarak kimlik kartlarıyla ülkeye girmelerine olanak verildi.

Türkiye ile imzalanan anlaşmayı sosyal medya hesabı Twitter'dan duyuran Norveç Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla anlaşmayı tutarken çekilmiş fotoğrafını da paylaştı.

Huitfeldt, "Türkiye'nin pasaport hükümlerini geçici olarak değiştirmesine çok sevindim! Yılın geri kalanında pasaportu olmayan Norveçliler, Türkiye'ye seyahat ederken nüfus cüzdanı kullanabilirler. Mevlüt Çavuşoğlu, anlaşmayı takdim ediyor" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Norveç ve İzlanda Büyükelçisi Fazlı Çorman da paylaşıma verdiği yanıtta, "Çok iyi haber. Norveç'teki birçok kişi bu kolaylık için kutlama yapıyor. Mümkün kıldığınız için teşekkürler bakan" ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Biz yine Ulkeden çikamiyoruz
22 Haziran 2022, Çarşamba 11:32
Helal
Hasan
22 Haziran 2022, Çarşamba 09:12
Ben olsam vize isterdim yaziklar olsun birde ovunuyorsunuz Turkvataslari vize onlar kimlik karti sokayim boyle adalete
İLYAS özkan
20 Haziran 2022, Pazartesi 09:18
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu anlaşmanın neresinde!....UNUTULDULAR, öylemiiii!...Dış İşleri, "MONŞERLER"den temizlenince DÜŞ İŞLERİ'ne evrildi!...Eserinizle gurur duyabilirsiniz!...
ismail
18 Haziran 2022, Cumartesi 07:03
bizde arabamiza binip nezaman gidez
Adem Turan
18 Haziran 2022, Cumartesi 01:57
Biz Norveç e nasıl gideriz ? değil kimlik 20 pasaport olsa sınırdan almazlar,
Murat
17 Haziran 2022, Cuma 11:53
Eeğğğeee ya biz biz nasıl gideceğiz norvece bırakın kimlik pasaportla bile almıyorlar bizi mütekabiliyet esaslarına göre bu tarz anlaşmalar karşılıklı yapılmalıydı bence yanlış bir adım
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha