Türkiye'ye Kovid tatili akını!

Türkiye'ye Kovid tatili akını!
21 Ekim 2021, 08:57
Rusya’da koronavirüs vaka ve ölümlerindeki artış nedeniyle kasım ayı başında bir hafta resmi tatil ilan edilmesi, ölü sezonda Türkiye'ye turist akını başlattı.

Rusya’da koronavirüs vaka ve ölümlerindeki artış nedeniyle kasım ayı başında bir hafta resmi tatil ilan edilmesi, ölü sezonda Türkiye'ye turist akını başlattı. Özellikle Moskova'da bu dönem için uçak biletlerine talep hızla artışa geçti.

OneTwoTrip sitesinden Yelena Şelehova Rus medyasına yaptığı açıklamada, kasım tatili planının duyulmasının ardından uçak bileti aramalarının 2,3 kat arttığını söyledi.

Aviasales basın servisinden yapılan açıklamada ise site kullanıcılarının yaptıkları uçak bileti aramalarının önceki gün normalin yüzde 49 üzerinde olduğu belirtildi.

Aramaların yüzde 67’inin Moskova, St.Petersburg, Rusya’nın Karadeniz sahilleri ve Kaliningrad, yüzde 10’unun Türkiye, yüzde 2’sinin Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri, yüzde 1,5’nin Macaristan, Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Gürcistan için yapıldığı belirtildi.

Tez Tour yetkilileri, 30 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında salgın önlemi olarak iş yeri kapatma planının hayata geçmesi halinde tur paketi satışlarında patlama yaşanabileceğini öngördü.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova'nın yaptığı ülke çapında 30 Ekim - 7 Kasım tarihleri arasında kesintisiz resmi tatil önerisiyle ilgili kararnameyi imzalamıştı. (Turkrus)

Yorumlar
Gökhan
21 Ekim 2021, Perşembe 09:40
Allah Allah bizde kovid neden artıyor Rusya 1 hafta karantina diyor biz yok bize gelin tatil yapın diyoruz cahil mantık ve yönetim turizm bakanı beyefendi ve cavuşoğlu ayaklarına gidip birde yalvardı. Yazık çok yazık bu ülkeme
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha