Türkiye, Ruslara kısıtlama getirecek mi?... Büyükelçilikten açıklama!

Türkiye, Ruslara kısıtlama getirecek mi?... Büyükelçilikten açıklama!
26 Temmuz 2021, 13:13
Rusya'daki Türk Büyükelçiliği, Türkiye'de Rus turistlere yönelik olası tedbirlerin sıkılaştırılabileceği haberleriyle ilgili açıklama yaptı.

Rusya'daki Türk Büyükelçiliği Turizm ve Kültür Dairesi, Rus Tur Operatörleri Birliği'ne (ATOR) yazı gönderdi.

Yazıda Türk sağlık ve turizm yetkililerinin Rus turistler için herhangi bir kısıtlama veya sıkılaştırıcı önlem planlamadığı belirtildi. Yazıda şu ifadelere yer verildi:

Rus turistler için herhangi bir kısıtlama veya sıkılaştırıcı önlem planlanmıyor

“Bugün Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'ın Twitter'da yaptığı açıklamanın ardından Rus medyasında ülkedeki koronavirüs vakalarının artması nedeniyle Türkiye'de Rus turistlere yönelik olası tedbirlerin sıkılaştırılabileceği haberleri yer aldı.

Mehmet Ceyhan Bey'in beyanının şahsi görüşü olduğunu belirtmek isterim. Türk sağlık ve turizm yetkilileri, Rus turistler için herhangi bir kısıtlama veya sıkılaştırıcı önlem planlamıyor .

Türkiye, gelişmiş bir sağlık sistemi ve zamanında alınan önlemler sayesinde pandemi sırasında zorluklarla başarılı bir şekilde başa çıkıyor. Ayrıca ülkede uygulanan Güvenli Turizm Belgelendirme programı, ülke misafirlerinin güvenli ve konforlu bir konaklama geçirmesini garanti altına almak için bir dizi kural ve önlemi içeriyor."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha