Türkiye’deki yangınlar Rus turistlerin talebini nasıl etkiledi?

Türkiye’deki yangınlar Rus turistlerin talebini nasıl etkiledi?
03 Ağustos 2021, 08:30
Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin Antalya ve Muğla'daki orman yangınlarının Rus turistlerin Türkiye'deki tatil talebini etkileyip etkilemediğine yönelik açıklamada bulundu.

"Orman yangınlarıyla ilgili son durum Rus turistlerin Türkiye'deki tatil talebini etkilemedi. Ruslar Antalya sahillerine tur paketi satın almaya devam ediyor, alıyorlar. Ayrıca tur fiyatları aynı kaldı.”

Bu açıklama, Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkan Yardımcısı Dmitri Gorin’den geldi.

Veçernyaya Moskva gazetesine konuşan Gorin, “Yangınlarla bağlantılı olarak Ruslar turlarını iptal etmek için tur operatörlerine başvurmuyor. Ayrıca yeni tur satışları da yangınların çıkmasından önceki seviyede kalmaya devam ediyor. Şu anda değişen tek şey, belirli otellerde misafirlerin geçici olarak başka otellerde sevk edilmesi. Durumu turistlerle birlikte çok dikkatli bir şekilde izliyoruz. Turistlerin güncel bilgileri görebilmesi için otellerin bize gönderdiği videoları online olarak turistlere gösteriyoruz'' dedi.

Rus yetkili, ağustos ayının "en yüksek sezon” olduğunu, sadece temmuz ayında Türk sahillerinde 547 bin Rus vatandaşının tatil yaptığını, ağustos ayında bu sayının daha da artmasını beklediklerini vurguladı.

Rusya'nın 40'tan fazla şehrinden sadece Antalya'ya her gün 105 ila 120 uçak seferi yapılıyor. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha