'Türk otelleri fiyat indirmezse Rus turistleri kaybedebilir'

'Türk otelleri fiyat indirmezse Rus turistleri kaybedebilir'
25 Nisan 2023, 08:58
Türk otellerindeki fiyat artışlarına karşı Rus turizmcilerden peş peşe uyarılar geliyor.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Türk otellerindeki büyük fiyat artışlarının Rus turistleri caydırabileceğini açıkladı.

Rus turist sayısı yarı yarıya azalabilir

ATOR “Türkiye’de otel fiyatlarındaki büyük artış nedeniyle Rusya’dan bu ülkeye turist akışı yarı yarıya azalabilir.” uyarısında bulundu.

Pegas Touristik BDT Koordinatörü Orhan Sancar, Türkiye’de bu yıl Rusya’dan 6 milyon turist ağırlama hedefine karşın, Rus turist sayısının 3 milyonda kalabileceğini belirtti.

Russkiy Ekspress şirketi genel müdürü Taras Kobişçanov, Türkiye’ye bu yıl 2 milyondan daha az Rus turistin gidebileceğini öngördü.

Rus turizmci, Türkiye’ye tur paketi fiyatlarının pahalanması nedeniyle, Rus turistlerin Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Tayland ve Maldivler gibi ülkelere öncelik verebileceklerini tahmin etti.

Türk otelleri Rus turistlerden boşalacak yerleri Avrupalılarla doldurmaya çalışacak

Rusya Tur Operatörleri Birliği’nden (ATOR) yapılan açıklamada ise Türk otellerin fiyatları indirmesinin düşük ihtimal olduğu belirtilerek, Türkiye’de otellerin çoğunun kiralık olduğuna ve kira sözleşmelerinin bir yıllık yapıldığına işaret edildi.

ATOR, Türk otellerinin Rus turistlerden boşalan yerleri Avrupalı turistlerle doldurmaya çalışacağını öngördü.

Yorumlar
Yabancı
26 Nisan 2023, Çarşamba 07:49
Onların yerine düşük kaliteli Avrupalı gelir. Kim beton yığınında tatil yapmak ister ki. Zenginler yeşil ister, sessizlik ister, kafa dinlenmeyi ister. Türkiye'nin Akdenizi cazibesini kaybetti.
Hasan
25 Nisan 2023, Salı 11:29
Ruslar kadar mikrop bir topluluk yok gelenleri cok zengin deyil iscisi issizlik maasi alanlar hayatlarinda gormedikleri zenginligi bu otellerde goruyorlar bunlarin amaci pahalilik deyil bedava kalmak gideniliyorlarsa gitsinler maldivlere misira
Caner Tarkan
25 Nisan 2023, Salı 10:16
Ülkenin turizm kalitesini kimlerin düşürdüğü belli.Avrupali zengin turisti kaçırdin.Rus'a muhtaç kaldın.Rus'u suçlamanın anlamı yok.Sen neden Rus'a muhtaç kaldın ona bak!
Ahmet Ayana
25 Nisan 2023, Salı 09:54
Otellerimiz Yerli ve yabancı Turistleri kazıklamaya devam etsin Çok yakında evdeki bulgurdan da olacak, anlayan anladı.
Ahmet soygun
25 Nisan 2023, Salı 10:58
Tatil Parasını ödeyemeyen fakir rus gelmesin zaten, ne işi var burada. Ülkenin kalitesini düşürdünüz be ayıp. Elin açlarını turist olarak çekmek için alçalmak nedir!
Ahmet ekin
25 Nisan 2023, Salı 10:29
Ruslar alışmış bedavadan tatil yapmaya,oteller indirim yapmamalı,jep yerli turisti kazıklıyorlar,onlarda ödesin
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha