Türk otelleri doldu, Rus turistlere yer yok!

Türk otelleri doldu, Rus turistlere yer yok!
28 Haziran 2022, 08:48
Rus medyası, Kurban Bayramı tatili nedeniyle Türkiye ve Mısır otellerinde Rus turistlerin yer bulmakta zorluk çektiğini yazdı.

Rus medyası, Kurban Bayramı tatili nedeniyle Türkiye ve Mısır otellerinde Rus turistlerin yer bulmakta zorluk çektiğini yazdı.

Tez Tour ve Fun&Sun yetkililerinden yapılan açıklamada, bu yaz uçuş kısıtlamaları nedeniyle Türkiye ve Mısır sahillerine olan talebin arzın çok üzerine çıktığını, otellerin çoğunu yerel turistlerin doldurduğunu, kalan yerler için ise fiyatların arttığını söyledi.

Turkom şirketinin sahibi Oleg Belotelov ise haziran başı itibarıyla Türk otellerinde doluluk oranının yüzde 60 olduğunu, geçen senenin aynı döneminde ise bu oranının yüzde 90'ı bulduğunu aktardı.

Belotelov, Kurban Bayramı nedeniyle fiyatlarda çok büyük artış yaşanmadığını, Antalya’ya iki kişilik 40-50 bin ruble civarında fiyata tur paketi satın almanın mümkün olduğunu belirtti.

Rus turizmci, uçuş sürelerinin ise uzadığına, turistlerin Türkiye’ye 2 saat fazladan, Mısır’a 7,5 saat uçmaları gerektiğine dikkat çekti.(Turkrus)

Yorumlar
Mehmet
30 Haziran 2022, Perşembe 07:43
Kime hizmet ettiğiniz belli şu yalan haberleri bırakın
İmza turan
30 Haziran 2022, Perşembe 10:48
Hep bir yalan hep bir yalan Hayatınız yalan beş yıldız li otel işletmecisiyim ben Antalyada nasil bir yalan bu Yazıklar olsun hükümetin yalakalarina
Sezgin cifci
30 Haziran 2022, Perşembe 09:19
Oteller full dolu
Sultan Ahmet
30 Haziran 2022, Perşembe 04:11
Hangi Türkiye o Sultan Ahmet bile bom boş sezon bittik votkayı fazla kaçırmışlar
Vatandas
29 Haziran 2022, Çarşamba 01:21
Kendi vatandasina uyguladigin tatil ücretinin yüzde 40 düşüğüne hemde uçak gidiş geliş dahil uygularsan tabi yer olmaz maksat döviz girsin kendi vatandasida tatilyuzu görmesin işte adalet insanlık anlayışı bu bazilarinda
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha