Tur operatörleri Rus şehrinden Antalya'ya uçmanın formülünü buldu

Tur operatörleri Rus şehrinden Antalya'ya uçmanın formülünü buldu
22 Nisan 2024, 15:20
Southwind havayolunun AB havasında uçmasının yasaklanmasının ardından Rusya'nın Kaliningrad şehrinden Antalya'ya uçacak havayolu bulamayan Rus tur operatörleri yeni bir seçenek buldu.

Geçtiğimiz haftalarda AB, Rusya'yla bağlantılı olduğu iddiasıyla Antalya merkezli Southwind Airlines havayolu şirketinin AB ülkeleri semalarında uçmasını yasaklamıştı. Yasak kararı üzerine Southwind Airlines'in Antalya-Kaliningrad uçuşları iptal edilmişti.

Kaliningrad'dan Antalya'ya Rus turistleri Tailwind taşıyacak

Rus tur operatörleri, Kaliningradlı turistlere, AB hava sahasında uçması yasaklanan Southwind havayolunun yerini alacak bir seçenek buldu. Antalya-Kaliningrad arasında Southwind'in yerine Türk havayolu Tailwind uçacak. PEGAS Touristik, Kaliningrad turistlerinin Moskova üzerinden taşınmasına yönelik planını açıkladı. Pegas, Türk havayolu Tailwind ile Kaliningrad'dan Antalya'ya direkt uçuş konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Tailwind daha önce Anex adına İstanbul'a charter uçuşlar gerçekleştiriyordu .

Cumartesi günü tur operatörü Anex, acentelere Southwind'in direkt uçuşlarının Tailwind ile değiştirilmesi yönünde bir bildirim gönderdi. 22 Nisan sabahı PEGAS Touristik ve Coral Travel, Kaliningrad'dan gelen turistlerin de Avrupa hava sahası üzerinden direkt uçuşlarla Tailwind ile Antalya'ya uçacaklarını resmen doğruladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha