TUI, tatil paketlerini azaltıyor

TUI, tatil paketlerini azaltıyor
26 Mart 2021, 08:46
Turizm devi TUI, yeni karantina önlemlerinin devreye girmesiyle yaz tatili programlarında azaltmaya gideceğini söyledi.

TUI, Avrupa’da yeni karantina önlemleri sonrası bu yaz için tatil programlarını azaltmaya giderken aşılamanın artmasıyla yılın geri kalanında tatil rezervasyonlarının artacağını belirtti.

2019'un yüzde 75'i kadar tur paketi satacak

Dünyanın en büyük tur operatörü olan TUI, yaptığı açıklamada, Temmuz ayından başlayan yüksek sezon için 2019 yılının yüzde 75’i kadar tur paketi satacağını söyledi. Şirketin daha önceki hedefi, Mayıs ve Haziran ayları dahil, 2019 yılının yüzde 80’i kadar paket satmaktı.

Seyahat yasaklarının ne zaman kalkacağını dair belirsizlikler de büyük umut bağlanan tatil planları üzerine de gölge düşürdü. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın uçuşların yeniden açılma tarihini 5 Nisan’a kadar ertelemesi beklenirken Almanya ve Fransa da yeni karantina kısıtlamaları uygulamaya başladı.

TUI açıklamada, “Salgında ve aşılama kampanyasında ilerleme kaydedilirse, şirket seyahat yasaklarına ve müşteri talebine bağlı olarak kapasitesini kısa vadede artırabilir” dedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın daha önce hava seyahatlerinin normalleşmesiyle ilgili planı açıklamasıyla EasyJet ve TUI’nin yaz tatili için aldığı rezervasyonlarda talep patlaması yaşanmıştı.

EasyJet’in bilet satışları açıklama sonrasında neredeyse 4 katına çıkarken Türkiye, İspanya ve Yunanistan’a tatil paketleri satan TUI’nın rezervasyonları ise 6 katına çıkmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha