TUI portföyüne yeni bir otel markası daha ekleyecek

TUI portföyüne yeni bir otel markası daha ekleyecek
03 Ağustos 2023, 15:13
Otel portföyünü genişletmek için harekete geçen TUI Group, lüks segment yeni otel markasını bu kış duyurmaya hazırlanıyor.

Dört farklı otel parkası bulunan TUI Group, lüks segmente yönelik hizmet verecek yeni otel markasının lansmanı açıkladı. Konuya ilişkin fvw’ye konuşan TUI Hotels Genel Müdürü ve TUI Group Pazarlama Direktörü Erik Friemuth, grubunun özellikle yeni destinasyonlarda otel portföyünü genişletmeyi planladığını belirterek, yeni markayı da önümüzdeki kış hizmete açacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz yıl 2019'a göre daha yüksek bir faaliyet kârı elde eden TUI Hotels’in yatırımlarına tekrar başladığını kaydeden Friemuth, "Otelcilik sektörü pandemiden sonra yeniden iyi bir ivme yakaladı ve biz de bu ivmeden faydalanıyoruz" dedi.

TUI Grup, otelcilik alanında uzun süredir İspanyol ortağı Riu'nun yanı sıra farklı destinasyon ve pazarlarda Atlantica ve Grupotel ile çok işbirliği yapıyor.

Genişleme planları

TUI Group'un genel strateji olarak yatırımcı olmayı tercih ettiğini belirten Friemuth, yeni oluşturulan TUI Global Otel Fonu aracılığıyla genişletmeye planladıklarını açıkladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha