TUI’nin 2021 kozları indirimler ve iptal hakkı

TUI’nin 2021 kozları indirimler ve iptal hakkı
18 Aralık 2020, 21:14
TUI, Almanya’da misafirlerine esnek fiyatlar ve büyük indirimler sunmaya hazırlanıyor. Tatil paketlerindeki iptal haklarını vurgulayan şirket, ertelenmiş seyahat taleplerini karşılayabilmek için 2021 yazına geniş bir tatil yelpazesi sunacak.

Pek çok destinasyonda koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle rezervasyonların hala minimum seviyelerde olduğu Almanya pazarında TUI, 2020'de ertelenen seyahat taleplerinin sektörün iş hacminde yarattığı düşüşe karşın yeni yılda iyileşme beklentisini taşıyor.

2021'de önemli iyileşme beklentisi

TUI Almanya CEO'su Marek Andryszak, 2021 yaz programının sunumu sırasında yaptığı konuşmada "Seyahat bu yıl en çok kaçırılan aktivitelerden biri" dedi. Andryszak, Alman seyahat severlerin TUI.com üzerinde yaptıkları hareketleri takip ederek gelecek yılki tatil seçenekleri hakkında fikir sahibi olduklarını vurgularken iyimser bir tahminde bulundu:

"2021'de önemli bir toparlanma göreceğimize eminim. Seyahat işimizi yeniden başlatmak ve gelecek yıl turizm için iyi umutlar görmek için çok hazırız. Mümkün olan en yüksek güvenliği sağladığı için paket tatillere büyük ilgi olduğunu görüyoruz.”

İndirimler ve esnek fiyatlar, iptal hakları

TUI Almanya, 2021 yazı için talebi canlandırmaya dönük uygun fiyatlı geniş bir program hazırlarken erken rezervasyonda %57'ye varan indirimler sunuyor.

Ayrıca, 17-31 Aralık tarihleri arasında TUI’den tatil rezervasyonu yaptıran müşteriler, yola çıkmadan 14 gün öncesine kadar ücretsiz iptal etme hakkına sahip olabilecek; şirket ayrıca Covid’i de sigorta kapsamına ücretsiz dahil ediyor. TUI müşterilerin varış günü saat 18:00'a kadar ücretsiz olarak iptal edebileceği Almanya, Avusturya, İsviçre ve İtalya'daki yaklaşık 6 bin otel için 'esnek fiyatlar’ sunuyor.

Öte yandan Ocak ayında TUI, paket tatiller için ek bir ücret karşılığında daha esnek iptal seçenekleri sunan 'Flex-Tarif' modelini hayata geçirdi. TUI Almanya turizm direktörü Stefan Baumert, bu teklifin daha esnek rezervasyon ve iptal seçenekleri için müşteri talebine yanıt verdiğini söyledi. Ancak henüz daha fazla ayrıntı açıklanmadı.

İspanya ve Yunanistan Akdeniz'in geri dönüşüne liderlik edecek

TUI, Akdeniz’de özellikle İspanya ve Yunanistan’a yoğun talep beklerken hemen arkasından Türkiye ile İtalya için de olumlu talep beklentileri taşıyor. Andryszak, ailelerin Yunanistan'a, özellikle şirketin ürün yelpazesini önemli ölçüde genişlettiği Girit, Rodos ve Kos’a büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Buna ek olarak, tur operatörü, daha fazla sosyal mesafe için tatildeki müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt olarak birçok kısa ve uzun mesafeli destinasyonda daha geniş oteller, kulüpler ve tatil köylerini portföyüne eklemiş durumda.

Almanya'da daha fazla tatil

Ancak TUI, Almanya'nın birçok müşteri için tercih edilen destinasyon olarak kalacağını da bekliyor. Baumert, "Kendi ülkenizde tatil trendi 2021'de de büyük ölçüde devam edecek" dedi. Baltık Denizi kıyısının en popüler destinasyon olmaya devam edeceğini sözlerine ekledi. Buna karşılık TUI, portföyünü popüler tatil yerlerindeki kendi markasını taşıyan oteller de ekleyerek Almanya'da yaklaşık 2.400 otele genişletti.

Otel markalarını büyütüyor

TUI ayrıca kendi otel markalarını genişletme sürecini de hızlandırıyor. Gelecek yılki açılışlar arasında Kıbrıs'ta yeni bir Robinson Club, altı tane daha TUI Blue Hotel, iki Riu tesisi, iki tane daha Suneo ekonomik oteli ve Korfu'da bir TUI Çocuk Kulübü yer alıyor.

Buna paralel olarak, tur operatörü TUI Musement iştiraki aracılığıyla turlar ve destinasyon faaliyetlerindeki portföyünü daha da genişletti; gezi, bilet, transfer ve diğer ürünler yelpazesini satmak için Almanya’da daha fazla seyahat acentesi oluşturmaya çalışıyor.

TUI Musement CEO'su David Schelp kendinden emin bir şekilde şunları söyledi: "Dünya çapındaki turlar ve aktiviteler pazarı, 2021'de zaten toparlanacak ve ardından 2023'te 2019'un bir önceki rekor yılını geride bırakacak."

Schelp ayrıca portföyün büyük bir kısmının salgın durumuna göre ayarlandığını ve faaliyetlerin %85'inin başlamadan 24 saat öncesine kadar ücretsiz olarak iptal edilebileceğinin altını çizdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha