TUI: İngiltere negatife indi Türkiye ve Yunanistan'da kayıp yok!

TUI: İngiltere negatife indi Türkiye ve Yunanistan'da kayıp yok!
12 Ağustos 2021, 14:12
TUI, orman yangınlarından Türkiye ve Yunanistan'da rezervasyonların fazla etkilenmediğini söyledi. Seyahat kısıtlamalarının kalkması sonrası İngiltere hariç turizmin Avrupa'da tam kapasiteye çıktığını belirten CEO Joussen kârlılığın da artacağını söyledi.

Dünyanın en büyük seyahat operatörü TUI, Avrupa'da seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte kıtada tatil talebinin tam kapasiteye döndüğünü belirtti.

Seyahat devi 3. çeyrek sonuçlarının açıklandığı toplantıda 2021 yazı için mayıs ayından bu yana 1.5 milyon yeni rezervasyon alındığı, böylelikle toplam 4,2 milyon rezervasyon rakamına erişildiği ifade edildi.

TUI, ayrıca ortalama fiyatların 2019 yazına göre %9 daha yüksek olduğunu bildirdi.

Öte yandan, hızla yayılan delta varyantı nedeniyle seyahat kısıtlamalarının devam ettiği Britanya'da ise net rezervasyon sayısı negatife indi ve şirket kapasite düşürme kararı aldı.

Durumun İngiltere'ye özgü olduğunu belirten TUI Ceo'su Fritz Joussen, rakamların genel olarak cesaret verici olduğunu söylerken en yoğun talebin Balear Adaları'na geldiğini bildirdi.

Türkiye ve Yunanistan'daki orman yangınlarının turizm üzerindeki etkisini değerlendiren Joussen, rezervasyon sayısının çok az etkilendiğini söyledi ve başta Girit ve Rodos olmak üzere Yunan Adaları'na talebin yoğun olduğunu ifade etti.

Online rezervasyonlar arttı

TUI'nin pandemi döneminde çevrimiçi rezervasyonlarda önemli bir artış eğilimi yakaladığı belirtiliyor. Üçüncü çeyrekte, TUI müşterilerinin yarısından fazlası tatillerini çevrimiçi olarak rezerve etti (%52). Ayrıca, TUI App kullanan misafirlerin sayısı da hızla artıyor.

Mayorka ile Balear Adaları'nın yanı sıra Girit ve Rodos başta olmak üzere Yunan adaları TUI misafirleri için en popüler destinasyonlar arasında yer alıyor. Ayrıca, Grup şirketi TUI Cruises'ın yanı sıra TUI Group'un otel ve kulüp markaları Riu, TUI Blue ve Robinson'ın iç turizm ve gemi turları da talep görüyor. Grubun 288 oteli şu anda hizmet verirken 8 cruise gemisi de yolcu taşımaya devam ediyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha