TUI'den Yunanistan için görülmemiş rakam!

TUI'den Yunanistan için görülmemiş rakam!
20 Ocak 2022, 10:32
Dünya tur operatörü devi TUI, Yunanistan'a bu yıl tam anlamıyla turist yağdıracak.

TUI, bu yıl Yunanistan'a turist yağdıracak. Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis'le online toplantıda bir araya gelen TUI CEO'su Fritz Joussen 2022'de Yunanistan'a getirecekleri turist sayısını açıkladı.

Yunanistan'a bu yıl 3 milyon turist getireceğiz, 2019'u aşacağız

Joussen'in verdiği bilgiye göre Tui Group, 2022'de Yunanistan'da tatil yapan müşteri sayısını geçen yıla göre ikiye katlamayı hedefliyor. 2021'de Yunanistan'a 1,5 milyon turist getirdiklerini belirten Joussen. " Bu yıl pandemi öncesi seviyeleri de aşacağımıza inanıyoruz. Dolayısıyla bu yıl için planımız Yunanistan'a 3 milyon müşteri” dedi.

Mitsotakis: Öncelikli hedefimiz Yunanistan'da sezonu uzatmak

Yunanistan Başbakın Kyriakos Mitsotakis de uzun vadeli turizm stratejilerinde temel önceliklerinin turizm sezonunu uzatmak olduğunu ifade etti. Rodos da dahil olmak üzere ülkedeki birçok destinasyonun yaz ayları dışında da ziyaretçi çekebilecek kapasiteye sahip olduğunu düşündüklerini belirten Mitsotakis, “ Turizmin ötesine geçen daha geniş bir anlatı var, Yunanistan'ın açıkça yeni bir sayfa çeviren bir ülke olduğunu düşünüyorum. On yıllık krizleri, acıları geride bırakıyor." dedi.

Yorumlar
Yiğido
21 Ocak 2022, Cuma 03:06
Körler sağırlar birbirini ağırlar...08531
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha