TUI’den Çin pazarına yönelik atılım

TUI’den Çin pazarına yönelik atılım
11 Mayıs 2017, 16:37
TUI Çin pazarında daha etkin olmak amacıyla Çinli CTS firması ile olan ortaklığını 15 yıl daha uzattığını açıkladı. TUI, Çinli turistlere “deniz – sahil – güneş” tatili satacağını duyurdu.

Çinli ortağı CTS ile olan ortaklığını 2033 yılına kadar uzattığını açıklayan TUI, 2022 yılına kadar Çin pazarındaki müşteri sayısını 1 milyona, bu pazardaki gelirlerini ise 1 milyar Euro’ya çıkarmaya hedeflediğini duyurdu.

TUI’nin CTS ile ortaklığı 14 yıl önce başlamıştı, bu ortaklık yapısının Pekin ve Şanghay’da iki acentesi bulunuyor.

TUI, CTS ile uzattığı ortaklığı sayesinde Güneydoğu Asya’daki etkinliğini geliştirerek Çinli turistlere “deniz – sahil – güneş” tatilleri satmayı planlıyor.

Özellikle genç Çinli turistlerin, yeni seyahat trendlerine merak duyduklarını ifade eden TUI CEO’su Fritz Joussen, “uzun bir süredir kültür ve alışveriş turları odak noktasıydı; şimdi ise genç Çinli turistler Batılı anlamda sahil destinasyonlarında tatil trendine, sağlık, wellness ve spor turlarına ilgi gösteriyorlar” dedi.

Gelecekte Çin’in turizm açısından önemli bir “hub” olacağını belirten Joussen, Çinli müşterilere Malezya, Tayland ve Vietnam gibi destinasyonlarda tatil imkanları sunacaklarını açıkladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha