Trabzon'da otel fazlalığı uyarısı: Böyle giderse...

Trabzon'da otel fazlalığı uyarısı: Böyle giderse...
24 Haziran 2023, 12:25
Trabzon Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon turizmiyle ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Trabzon Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon turizmine yeni alternatifler oluşturulması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

Her hafta bir iki otel açılıyor, fazlalık sebebiyle bunların işletilmesi mümkün olmayacak

Trabzon’da sürekli otel açıldığını söyleyen Başkan Erkut Çelebi, bir süre sonra bu alanı işletmenin mümkün olmadığını söyleyerek, “Trabzon’da turizme alternatifler yaratmak zorundayız. Trabzon’da her hafta bir veya iki tane otel açılıyor. Yatak sayısı çok fazla ve bunun sakıncaları olacak. Alternatif turizme mutlaka yönelmemiz gerekiyor. 3-4 aylık sürelerde bu otel ve pansiyonların işletmesi çok mümkün olmayacak. Mutlaka ve mutlaka hem yerel yönetimler hem sivil toplum örgütleri olarak alternatif turizme doğru yönelmemiz gerekiyor. Biz geldiğimizden beri sağlık turizmi ile ilgili çalışıyoruz. Sağlık turizmine gastronomiyi de katıp Trabzon’u ilgi odağı yapmalıyız.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar
bi dinle
06 Temmuz 2023, Perşembe 10:24
usul ve prosedure uygun şekilde açılan otellerin dışında, apartmandan bozma apartlar, usulsüz kiraya verilen evler, hiç bir prosedür işletilmeksizin verilen apart ruhsatları haksız rekabet oluşturmaktadır. adam milyonlarca para harcayıp otel ruhsatı açacak ona karşılık bina kiralayıp apart açan kişi daha fazla fiyat çekip üç katı para kazanacak. belediyenin bu duruma acil el atması lazım ve ne hikmettir ki ne TÜRSAB ne de TÜROFED de hiç sesini çıkarmıyor. madem otelcilerin haklarını savunamyyorsun ne diye o makamı işgal ediyorsun. meslek odası dediğin oda üyelerinin haklarını savunur. bugününde yoksan otelcinin ne zamanında olacaksın....!
Taner
26 Haziran 2023, Pazartesi 08:52
Trabzon turizmi10 yıldır haksız remabetle mücadele eden seyahat acemteleri ve tur rehberlerini kaybetti. Günlük 5 dolara tur yapan taşımacılarla Trabzon turizmi ancak buraya kadar. Ortadoğunun kırsalında ne kadar insan varsa Trabzon'a doluştu. Nekadar okul taşıtı varsa yazın turizmci oldu, nekadar eyt li varsa hepsi Vitocu oldu. Şimdi nekasar mütahit varsa , emlakcı varsa hepsi otelci oldu. Otelci de 10 yıldır acenteci oldu. Ne demişler parayla değil, sırayla... Sıra otelcilere geldi. Yıllardır söylüyoruz bu insanlar Trabzon'a konaklamaya değil gezmeye geliyor. Seyahat acentesi, rehber yoksa Trabzonda Turist yık olacak... sağlık turizmide kurtaramayacak. HERKES KENDİ İŞİNİ YAPMA ZAMANI GELDİ. TAŞIMACI TURCU OLMAYACAK, OTELCİ ACENTA OLMAYACAK, OKUL SERVİSİ TAŞIMACI OLMAYACAK, DILMUŞCU TURİST SERVİSİ YAPMAYACAK, EYT Lİ KENDİ HESABINA ÇALIŞAN ACENTECİ OLMAYACAK, BELEDİYE OTOPARKÇI OLMAYACAK, VALİLİK BANA NE DEMİYECEK....
Karabulut İlhan
26 Haziran 2023, Pazartesi 07:45
Ben 2023 te rehber olarak Bulgar ve Macedon gruplarıyla 6 defa Trabzonu ziyaret ettim ,diğer yerler hariç Trabzon ziyaretleri cift konaklamalı. Tek şikayetim hotell fiyatlarının son aylarda pahalı olması . Tabi alternatif piyasaya yonelirseniz ,en azı arap turistlerin haricinde Balkan ulkelerinden turist ziyaretlerini uygun hotel fiyatları oluşursa çogaltabiliriz.
Tonya
26 Haziran 2023, Pazartesi 07:38
Fuzuli otel var 5 yıldızlı ile sıradan köhne otel aynı para bu ne rezalet.
Abdullah
25 Haziran 2023, Pazar 04:15
Bence daha çok açılmalı, az var.
Mustafa Çelik
25 Haziran 2023, Pazar 03:35
Trabzonun kaderidir bu durum bunu söyleyene kadar siz yöneticiler bu işin kurallarını ağırlaştırıp engeller koysanıza şimdi ne olacak var olanlarda kazanamayıp zarar edecek yani arab bedavaya gezip gidecek yazık çok yazık iş bilmez yöneticilerin olduğu bir ülkede her şey böyle ne bekliyorduk ki gerçi
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha