THY ve Thai'den stratejik iş birliği...

THY ve Thai'den stratejik iş birliği...
08 Ağustos 2023, 23:34
Türkiye ve Tayland'ın bayrak taşıyıcı havayolları önemli bir iş birliğine imza attı. Gerçekleşen anlaşma ile her iki havayolu şirketinin uçuş ağı genişleyecek.

Türk Hava Yolları ve Thai Havayolları, 2017’de başlattıkları mevcut codeshare (ortak uçuş- kod paylaşımı) anlaşmasını genişleterek yeni bir iş birliğine dönüştürdü. İş birliği sayesinde Türk Hava Yolları, Avrupa ve Afrika’daki üstünlüğü yeni bir seviyeye taşınmış olacak.

Thai Airways aralık ayında başlatacağı günlük Bangkok-İstanbul uçuşlarıyla, Tayland, Asya-Pasifik bölgesi ve Avustralya’ya sunulan bağlantılar daha da güçlendirilecek.

İşbirliğiyle ilgili açıklama yapan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Thai Airways ile iş birliğinin önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Türk Hava Yolları ile THAI arasındaki iş birliğinin genişletilmesi, Türkiye ile Tayland’ın zengin kültürel mirasını bir araya getirmesi açısından önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Bu iş birliği, iki bölge arasındaki bağlantıyı artıracak, aksaksız seyahat deneyimleri sağlayacak ve yolculara her iki havayolunun uçuş ağı üzerinden daha geniş bir destinasyon ve hizmet yelpazesi sunacak.”

Thai CEO’su Chai Eamsiri da “Bu iş birliği Thai Airways ve Türk Hava Yolları’nın etkinliğini bağlantı ve uçuş ağı açısından daha da geliştirecektir. Yolcularımız Tayland ve Türkiye arasında olduğu gibi Avrupa ve Asya’daki diğer noktalara da iki havayolunun sunduğu geniş uçuş ağı sayesinde rahatça seyahat edebilecektir.” şeklinde konuştu.

Etiketler:THY Thai
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha