THY ve Pegasus'tan seçim için ek haklar!

THY ve Pegasus'tan seçim için ek haklar!
11 Mart 2023, 07:58
THY ve Pegasus seçimler nedeniyle 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek uçuşlarla ilgili bilet işlemlerinde sunulan ilave hakları duyurdu.

Türk Hava Yolları (THY) seçimler nedeniyle 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek uçuşlarla ilgili bilet işlemlerinde sunulan ilave hakları duyurdu. THY'nin sağladığı ilave haklar şöyle:

Seçim dönemindeki biletlere yönelik iade ve değişiklik taleplerinde kolaylık

"14 Mayıs tarihini içeren seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcularımıza bilet işlemlerinde kullanabilmek üzere ilave haklar tanımlanmıştır.

10 Mart 2023 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 07 Mayıs 2023 - 21 Mayıs 2023 (dâhil) arasındaki seferlere kayıtlı tek yön veya 14 Mayıs 2023 tarihini kapsayan gidiş - dönüş seyahatleri olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yolcularımız, 21 Mayıs 2023 (dâhil) tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla:

1) Yeni seyahat tarihleri en geç 31 Mart 2024 tarihine kadar olan seferlere yapılan rezervasyon değişiklikleri, aynı güzergâh bölgesinde olmak koşuluyla ücretsiz yapılacaktır. Örneğin, İstanbul - Paris biletinizi, İstanbul - Amsterdam olarak değiştirebilirken; İstanbul - Paris biletinizi İstanbul - New York olarak değiştiremezsiniz.

2) İade talepleri:

a) Hiç kullanılmamış biletler kesintisiz iade yapılacaktır.
b) Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde; biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işlemi ücretsiz yapılacaktır.

3) Bilet süresinin uzatılması:

Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği 31 Mart 2024 (dâhil) tarihine kadar uzatılabilecektir.

4) İlgili uygulamalar sadece Türk Hava Yolları ve AnadoluJet tarafından icra edilen seferlerde geçerli olacaktır.

5) Söz konusu işlemler Türk Hava Yolları satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden ve web sitemizdeki geri bildirim formu üzerinden talep oluşturularak yapılabilecektir.

Pegasus'tan 14 Mayıs'ı kapsayan seyahatlerle ilgili iade ve değişim kolaylığı!

Pegasus Hava Yolları, Türkiye'nin sandığa gideceği 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek uçuşlarla ilgili bilet işlemlerinde sunulan ilave hakları duyurdu. Pegasus'un konuyla ilgili açıklaması şöyle:

" Değerli Misafirlerimiz,

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimde oy kullanmak amacıyla seyahat planlarında değişiklik yapmak isteyen misafirlerimize bilet işlemlerinde sunduğumuz ilave haklar aşağıda yer almaktadır.

10 Mart 2023 ve öncesinde satın aldığınız ve 14 Mayıs tarihini kapsayan seyahatlerinizi;

  • Ücretsiz olarak açığa alabilir veya
  • İptal ederek kesintisiz iade alabilir veya
  • Değişiklik işlem ücreti ödemeden, sadece yeni bilet ile mevcut bilet arasındaki ücret farkını ödeyerek, dilediğiniz tarihe ve dilediğiniz parkura değiştirebilirsiniz.
  • Bilet işlemlerinizi, uçuştan en az 24 saat önce 0850 250 67 02 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Gidiş -dönüş olarak satın alınan biletlerde seyahat aralığı 14 Mayıs tarihini kapsayan biletler (Örneğin; 12 Mayıs gidiş, 18 Mayıs dönüş olan biletiniz için geçerlidir)
  • Tek yön olan biletlerde ise 7 Mayıs 2023 - 21 Mayıs 2023 tarihleri arasindaki biletler için geçerlidir.
  • Bir defaya mahsus olmak şartıyla ilave haklardan yararlanılabilir."
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha