THY Rus şehrinden Mart'a kadar charter uçacak

THY Rus şehrinden Mart'a kadar charter uçacak
17 Kasım 2022, 10:10
Rusya’nın Avrupa’ya en yakın noktası olan Kaliningrad’ın Khrabrovo Havalimanı, THY'nin Antalya’ya charter uçuş programının uzatılmasıyla ilgili talebine olumlu cevap verdi.

Rusya’nın Avrupa’ya en yakın noktası olan Kaliningrad’ın Khrabrovo Havalimanı, Türk Hava Yolları ile Antalya’ya charter uçuş programının Mart 2023’e kadar uzatılması üzerinde anlaştığını duyurdu.

Kaliningrad-Antalya charter uçuş programı Mart ayı sonuna kadar uzatıldı

Khrabrovo Uluslararası Havalimanı Genel Müdürü Aleksandr Korytny, Rus haber ajansı TASS’a verdiği demecinde Kaliningrad Havaalanı’nın THY yönetimi ile Antalya’ya charter uçuş programını önümüzdeki yılın mart ayı sonuna kadar uzatma konusunda anlaştığını belirtirken, uçuşların doğrudan Kaliningrad’dan Avrupa Birliği hava sahası üzerinden gerçekleştirileceğini söyledi.

Khrabrovo Havalimanı’nın Türk Hava Yolları’nın kış aylarında sefer gerçekleştirme talebine olumlu yanıt verdiğine değinen Korytny, THY seferlerinin bu yıl 20 Kasım’dan 24 Mart 2023’e kadar salı ve cuma günleri gerçekleştirileceğini de ekledi.

Havaalanı kış tarifesinin 1 Kasım itibariyle başladığını vurgulayan Khrabrovo Havalimanı Basın Servisi, Türkiye’ye uçuşların doğrudan Avrupa Birliği hava sahası üzerinden gerçekleştirileceğine dikkat çektiği açıklamasında, THY seferlerinin 189 yolcu taşımak üzere tasarlanmış Boeing-737 yolcu uçaklarıyla gerçekleştirileceğinin altını çizdi.

Yaz aylarında Khrabrovo’dan Türkiye’ye charter uçuşları, Türk Hava Yolları iştiraki olan Anadolu Jet tarafından düzenleniyordu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha